REKLAMA

"W programie wyborczym PiS...". Siarkowska mocno odpowiada Terleckiemu ws. Funduszu Odbudowy

Podczas wczorajszego głosowania w Sejmie nad ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE głos „za” oddało 290 posłów. Poparcie dla ratyfikacji wyraziło 211 członków klubu PiS, a przeciw opowiedziało się 20 posłów, głównie Solidarnej Polski. Ustawy nie poparła m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Siarkowska.
/ screen YT - wPolsce.pl | Polskie Radio

Posłanka Siarkowska tłumaczyła, że zagłosowała przeciwko decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE z kilku powodów.

 

Głosowałam PRZECIWKO ratyfikowaniu ustawy o zasobach własnych UE, powiązanej z tzw. Krajowym Planem Odbudowy, bo jestem...

Opublikowany przez Annę Marią Siarkowską Wtorek, 4 maja 2021

 

W rozmowie z WP.pl, posłanka PiS odniosła się do sprawy ewentualnych kar dla członków klubu PiS, którzy nie poparli ustawy: „Po głosowaniu od razu wyjaśniłam swoją decyzję w mediach społecznościowych. Argumentowałam, dlaczego głosowałam przeciwko. Mam nadzieję, że to wystarczy”.

Zwróciła się również wprost do szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego: „Chciałabym powiedzieć panu marszałkowi Ryszardowi Terleckiemu, że koncepcja Unii Europejskiej jako Europy Ojczyzn była elementem programu wyborczego PiS. A dzisiejsze głosowanie to realizacja koncepcji zgoła odmiennej, koncepcji UE jako sfederalizowanego superpaństwa” - odpowiedziała Siarkowska.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski zapytany dziś w RMF FM przez Roberta Mazurka o konsekwencje wobec posłów PiS, którzy zdecydowali się nie poprzeć ustawy odpowiedział: 

„Na pewno będą takowe konsekwencje i to mogę zapewnić. Krótkoterminowe i długoterminowe” - powiedział Sobolewski.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura