REKLAMA

Czy można pić alkohol po szczepieniu przeciw COVID-19? Jest odpowiedź ministra zdrowia

„Czy mogę pić alkohol po szczepieniu przeciw COVID-19?” – to jedno najczęściej zadawanych pytań w internecie. W TVN24 został zapytany o to minister zdrowia Adam Niedzielski.
 Czy można pić alkohol po szczepieniu przeciw COVID-19? Jest odpowiedź ministra zdrowia
/ fot. Pixabay / manfredrichter / 3134 Bilder


Jednym z najpopularniejszych pytań wyszukiwanych w internecie podczas długiego weekendu majowego była fraza „czy mogę się napić po szczepieniu”. Takie pytanie zostało zadane w piątek wieczorem ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu w rozmowie na antenie TVN24.

– Absolutnie odradzam – uciął temat szef resortu zdrowia. – Absolutnie tego nie rekomenduję, ponieważ szczepienie to sztuczne wywołanie reakcji organizmu do walki z obcym ciałem, obcym wirusem. I to jest wysiłek dla całego organizmu, dlatego nie można go osłabiać alkoholem – dodał.

Zdaniem szefa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr. Michała Sutkowskiego jest to typowe pytanie zadawane prze pacjentów. – Ja zawsze w takich sytuacjach odpowiadam, że lepiej tego nie robić ani przed, ani po szczepieniu – mówi lekarz i tłumaczy, że jeśli pacjent przesadzi z alkoholem, to może nasilić niepożądane objawy poszczepienne.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura