Szef Ordo Iuris: Może czas by Onet skorygował swój skrajnie nierzetelny tekst? Chyba lepiej po dobroci?

- "Ordo Iuris pod lupą belgijskiego biura ds. sekt", "Działalnością Ordo Iuris w Brukseli interesuje się biuro ds. sekt w belgijskim Ministerstwie Sprawiedliwości" - krzyczą tytułu "wiodących mediów" po artykule w belgijskim Le Soir. Jak jest naprawdę?
mec. Jerzy Kwaśniewski, Ordo Iuris Szef Ordo Iuris: Może czas by Onet skorygował swój skrajnie nierzetelny tekst? Chyba lepiej po dobroci?
mec. Jerzy Kwaśniewski, Ordo Iuris / Facebook Jerzy Kwaśniewski

- Działalnością Ordo Iuris interesuje się specjalne biuro przy belgijskim Ministerstwie Sprawiedliwości, które śledzi działalność sekt - informuje Onet. - Raport powstał na skutek interwencji zewnętrznych, ze strony lewicowych działaczy - odpowiada Tymoteusz Zych, wiceprezes instytutu, podkreślając, że w raporcie nie dopatrzono się w aktywności Ordo Iuris żadnych cech „sekciarskich”.

- czytamy w Rzeczpospolitej

- Cieszę się, że w ciągu kilku godzin od naszej reakcji @rzeczpospolita dokonała korekt swego tekstu. Raport belgijskiego urzędu nie potwierdził bowiem złośliwych donosów lewicowych organizacji, a informacja o rzekomym „zawieszeniu” dr Zycha w EKES była po prostu fałszywa.

(...)

Może to już czas, by swój skrajnie nierzetelny (a również nieprawdziwy) tekst o @OrdoIuris skorygował @onetpl? Co na to @bweglarczyk? Choćby takie minimum, jak rzetelne wysłuchanie drugiej strony i zreferowanie dokumentu, o którym się pisze... Chyba lepiej po dobroci, prawda?

- pisze mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris

Wcześniej Rzeczpospolita publikowała tekst w oparciu o nierzetelny w opinii Jerzego Kwaśniewskiego tekst Onetu:

- Ciekawe, że @rzeczpospolita robi przedruk z @onetpl tekstu selektywnie przywołującego materiał @lesoir, w którym wyjaśniono, że owe „specjalne biuro” zakończyło swe prace raportem, który nie przypisuje @OrdoIuris cech sekty. A donos pochodził od radykalnej lewicowej organizacji.

- pisał wtedy Jerzy Kwaśniewski

Po tej interwencji Rzeczpospolita zmieniał tytuł, dodała informację o konkluzjach raportu i wypowiedź wiceszefa Ordo Iuris dr Tymoteusza Zycha


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe