REKLAMA

Senator zwolennik Hołowni zaatakował Beatę Szydło. Była Więzień Auschwitz: Ten znaczek dostała od ocalałej Więźniarki!

- Czy Wy coś z tego rozumiecie? Przez przypadek trafiłem na to zdjęcie. Czy pani Szydło była więźniem obozu koncentracyjnego, że używa tego dla wielu ofiar świętego symbolu? Pani Szydło broszkę zamieniła na znak jakim faszyści oznaczali więźniów. Czy to nie jest profanacja symbolu wymownego dla ofiar obozów koncentracyjnych i ich rodzin? Czy Pani Szyło wie co zrobiła? I ta osoba z politycznego nadania weszła do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. Chyba komuś się coś pomyliło (...) - napisał Wadim Tyszkiewicz, swego czasu polityk Platformy Obywatelskiej, potem Nowoczesnej, obecnie niezależny senator popierający Szymona Hołownię.
Beata Szydło Senator zwolennik Hołowni zaatakował Beatę Szydło. Była Więzień Auschwitz: Ten znaczek dostała od ocalałej Więźniarki!
Beata Szydło / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Claude Truong-Ngoc

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński powołał Beatę Szydło do Rady Muzeum Auschwitz. Wywołało to histerię, w wyniku której z zasiadania w radzie zrezygnowali Krystyna Oleksy, prof. Stanisław Krajewski i dr Marek Lasota i prof. Edward Kosakowski. Beatę Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz wspierają za to byli Więźniowie Auschwitz i ich rodziny.

Znaczek który opisuje Tyszkiewicz jest znaczkiem społecznego "Komitetu 14 czerwca", który organizował obchody Pierwszego Transportu [Polaków] do Auschwitz. Znaczek ma taki a nie inny kształt, ponieważ członkowie Komitetu uważają, że litera "P" na czerwonym trójkącie, którym oznaczano polskich Więźniów Auschwitz, swego czasu mocno obecna w symbolice kojarzącej się z historią Auschwitz, jest w dziwny sposób z niej rugowana.

- Panie Tyszkiewicz, trochę powagi w pańskich wypowiedziach. Znaczek, którego Pan tak "broni", to znaczek wyemitowany przez Społeczny Komitet 14 czerwca, z okazji 80 Obchodów Pierwszego Transportu Polaków w dniu 14.6.1940 do KL Auschwitz. Jest to również Święto Narodowe ustalone przez Sejm RP. Jako senator powinien Pan o tym wiedzieć, Po co te złośliwości, język nienawiści. A żeby było jaśniej, znaczek, który tak Panu w gardle stanął, Pani Premier dostała od ocalałej więźniarki KL Auschwitz, Przewodniczącej Społecznego Komitetu 14 czerwca. W dniu 14.6.2020 nosili go między innymi Prezydent RP, Marszalek Sejmu, Min. Kultury i Sztuki dziesiątki osób obecnych na obchodach w Auschwitz. A Pana dziwnym trafem tam nie było? Czyżby był Pan przeciwny tym obchodom? A może wyjechał Pan na jakieś wyspy z palmami? Zakończę tak, Panie senatorze, proszę się nie wygłupiać, zejść na Ziemię. Tak jak Pan wszędzie głosi, mam prawo mówić co myślę. Nieprawdaż???? Zapraszamy do pracy społecznej w Społecznym Komitecie 14 czerwca. Będzie okazja 14.6.2021, poszukują wolontariuszy do przyklejania znaczków z literka "P" na czerwonym trójkącie, i z datą 14.6.1940.

- odpowiedziała my była Więzień Auschwitz i ofiara nieludzkich eksperymentów "medycznych" niemieckiego potwora "dr" Mengele.

Senator Wadim Tyszkiewicz wpis usunął, zachowały się screeny, jednak niestety udało mu się wywołać kolejną falę hejtu wobec Beaty Szydło

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura