REKLAMA

Michał Ossowski, red. nacz. "TS": Dziś w wielu ważnych kwestiach to Solidarność jest tą stroną, która wytyka błędy obozu rządzącego

Sejm ostatecznie głosami części koalicji rządzącej i części opozycji przegłosował Krajowy Plan Odbudowy, który wiąże się z potężnym zastrzykiem finansowym dla Polski, ale i poszerzeniem pewnych prerogatyw Unii Europejskiej. KPO nie uzyskał poparcia dotychczas uchodzącej za proeuropejską Platformy Obywatelskiej, największej partii opozycji. W pewien sposób wywróciło to polską scenę polityczną do góry nogami i jeszcze bardziej zabetonowało tę partię na pozycji „opozycji totalnej”. Jak widać, elity tej formacji, dziś działające pod wpływem emocji, a nie rozsądku, nie wyciągają błędów z kolejnych porażek wyborczych. 
 Michał Ossowski, red. nacz.
Tygodnik Solidarność

W czasach, gdy największa partia opozycyjna nie chce pełnić obowiązków opozycji, za jakie można uznać przede wszystkim racjonalną krytykę i podejmowanie dyskusji, okazuje się, że funkcję tę skutecznie przejmuje strona społeczna – tu przoduje NSZZ „Solidarność”. Dziś w wielu ważnych kwestiach to Solidarność jest tą stroną, która wytyka błędy obozu rządzącego, wzywa do dyskusji w sprawach, które budzą uzasadnione wątpliwości – tak dzieje się w temacie sprawiedliwej transformacji energetycznej, tworzenia popandemicznego rynku pracy uwzgledniającego blaski i cienie pracy zdalnej, czy chociażby sprawnej służby zdrowia. W tej materii Solidarność niedawno odniosła sukces, uzyskując dodatek dla pracowników niemedycznych pracujących na oddziałach covidowych, w tej trudnej walce skromną cegiełkę dołożył również nasz „Tygodnik”. 

W najnowszym numerze recenzujemy więc władzę, oceniając założenia przyjętego niedawno KPO. Mam nadzieję, że dostarczymy Państwu wartościowej lektury. 

 


Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura