REKLAMA

Gadowski przestrzega: "To ostatni dzwonek alarmowy. Kształtuje się nowy koszmarny system"

"Plany wprowadzenia chińskiego systemu rozpowszechnionych paszportów covidowych są już ostatnim dzwonkiem alarmowym. Świat nie pozostanie taki sam, jeżeli potulnie przyjmiemy nową totalitarystyczną praktykę" - twierdzi na stronach tygodnika „Niedziela” dziennikarz Witold Gadowski.
Witold Gadowski Gadowski przestrzega:
Witold Gadowski / Fot. Youtube/Witold Gadowski TV

Zdaniem publicysty, ludziom odbierano stopniowo wolność i bezpieczeństwo nakładając na nich kolejne restrykcje w ramach walki z koronawirusem uzasadniając to ochroną ich zdrowia i życia.

„Kiedy zamknęli nas w domach, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o bezpieczeństwo. Kiedy nakazali nosić maski na twarzach, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o bezpieczeństwo” - argumentuje Gadowski.

„Kiedy zamknęli nam kina, restauracje, muzea, stadiony, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o nasze bezpieczeństwo. Kiedy nakazali pokazywać niediagnostyczne wyniki testów przed wejściem na pokład samolotów, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o nasze bezpieczeństwo” - wylicza dalej. 

„Kiedy codziennie padało wiele firm, ludzie tracili dochody i pracę, kiedy codziennie dzieci pozostawały zamknięte w domach i nie mogły kontaktować się z rówieśnikami, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o nasze bezpieczeństwo” - dodaje publicysta i zwraca uwagę na pojawiające się głosy na temat wprowadzenia paszportów covidowych.

Zdaniem Witolda Gadowskiego, władze chcą zbudować świat z wizji Orwella i Huxleya i wprowadzić chińskie metody nadzoru i segregacji obywateli, a także zlikwidować gotówkę. 

„Nasze wnuki – kiedy w przyszłości zostaniemy dopuszczeni do kilkunastu minut rozmowy z nimi – zapytają: co zrobiliście w czasach, gdy kształtował się nowy koszmarny system powszechnego niewolnictwa, dzięki któremu nieliczni mogą kontrolować miliardy ludzi i wyznaczać im granice pańszczyźnianej swobody? Odpowiemy: milczeliśmy, bo tak musiało być. Chodziło bowiem o nasze bezpieczeństwo” - prognozuje dziennikarz.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura