REKLAMA

"Głos pracownika": Pomost między pracodawcą a byłymi mundurowymi

Nowa agencja pośrednictwa pracy swoją ofertę kieruje do byłych mundurowych, czyli funkcjonariuszy, którzy opuścili szeregi m.in. wojska, policji, straży pożarnej, granicznej, ABW i CBA. Na czym polega jej działanie i dlaczego potrzebne jest wsparcie byłym mundurowym? O tym była mowa w ostatniej audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk.
policja.pl

– Jestem byłym mundurowym, odszedłem z wojska jakieś pięć lat temu i w czasie tej drogi wiele przeszedłem. Byłem w bardzo wielu różnych miejscach, na różnych stanowiskach. Miałem sporo szczęścia i wiem, że to szczęście jest potrzebne byłym mundurowym właśnie dlatego, że oni nie znają rynku cywilnego. Są cały czas pielęgnowani w swoich instytucjach, kształceni, te instytucje owiane są pewne tajemnicą, a co za tym idzie hermetycznością, są to środowiska bardzo specjalistyczne, gdzie wiele dziedzin jest przodujących w świecie, chociażby cyber. I oni później, gdy są uwalniani do świata cywilnego, nie znają swojej wartości i ceny swoich umiejętności, a są to często umiejętności unikatowe – powiedział Mariusz Kordowski, dyrektor generalny agencji pracy Rekrut24.pl.

– Służby mundurowe chowają się w pewnej dyscyplinie. Tam też postępuje humanizm, ale w inny sposób, bo jednak cały czas stawia się na lojalność, ponieważ zadania muszą być wykonane. Co więcej, są to zadania obarczone bardzo dużym ryzykiem dla samych mundurowych. Żołnierze na misjach, policjanci, strażacy w walce z ogniem. Każdy z mundurowych dźwiga na sobie ciężar, że może nie wrócić do domu. Wymusza to na nich odpowiednie zachowania, dyscyplinę, lojalność, pracę w zespole. Co więcej, oni są prowadzeni w sposób, w którym nie stawia się na poszczególną osobę, tam się zawsze stawia na zespół. Więc oni nie umieją promować siebie, zawsze promują zespół, zawsze starają się działać w taki sposób, aby być elementem jakiejś układanki, dlatego są to umiejętności unikatowe. I teraz nasza rola jest taka, by przygotować tych ludzi do pracy w cywilu. Jesteśmy więc pomostem między pracodawcą a byłymi mundurowymi – wyjaśnił dyrektor generalny Rekrut24.pl.

 

 

***

Chcesz wiedzieć, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik? Jak negocjować z pracodawcą? Jakie są tendencje na rynku pracy? Gdzie łamane są prawa pracownicze? I co wtedy zrobić? To tylko część tematów, którymi zajmują się reporterzy Radia Gdańsk. Nowa audycja „Głos pracownika” w każdy poniedziałek o godz. 12.30, a także na stronie www.radiogdansk.pl.

Audycja „Głos pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura