REKLAMA

Kiedy poznamy szczegóły Nowego Ładu? Jest odpowiedź Terleckiego

W czwartek na prezydium Komitetu Politycznego PiS zapadnie decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu – poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Dodał, że poszczególne elementy Nowego Ładu będą przedstawiane także poza główną prezentacją programu.
 Kiedy poznamy szczegóły Nowego Ładu? Jest odpowiedź Terleckiego
/ fot. PAP / Leszek Szymański


Terlecki został zapytany we wtorek w Radiu Plus, czy to pewne, że w sobotę odbędzie się prezentacja programu PiS - Nowy Ład. – Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Sytuacja epidemiologiczna jest korzystna. Jeżeli to się utrzyma w najbliższych dniach, to oczywiście trzeba będzie przyspieszać. O tym rozstrzygnie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które jest zwołane na czwartek – odpowiedział polityk.

– Myślę, że prezentacja jest gotowa, wszystko jest przygotowane; wystarczy decyzja, że zostaje ten plan uruchomiony i wtedy nastąpi prezentacja całego programu, a potem szczegółowe elementy w kolejnych tygodniach" - poinformował szef klubu PiS. "Tego będzie tak dużo, że zwykły słuchacz czy telewidz nie będzie w stanie tego wszystkiego spamiętać i ogarnąć, więc chodzi o to, aby potem już dokładnie objaśnić wszystkie elementy – podkreślił Terlecki.

Dopytywany, czy jest polityczne poparcie dla Nowego Ładu ze strony PiS i koalicjantów w ramach Zjednoczonej Prawicy, Terlecki odpowiedział: – Ten plan jest na tyle szeroki i też znalazły się postulaty koalicjantów, że myślę, że będzie miał poparcie wszystkich, a w każdym razie ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

– To będzie wymagało działań w Sejmie, także działań ustawowych - wszystko to przed nami. Teraz chodzi o to, żeby ten plan wielkiej ofensywy gospodarczo-społecznej na najbliższe dwa lata pokazać – dodał wicemarszałek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura