REKLAMA

Poseł PO przyznaje: „Jestem rozczarowany Budką”. Podał nazwisko swojego kandydata na szefa partii

Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś powiedział dziś na antenie RMF FM, że czuje się rozczarowany aktualnym liderem tej formacji Borysem Budką. Jego zdaniem, lepszym szefem partii byłby Radosław Sikorski.
Ireneusz Raś i Robert Mazurek Poseł PO przyznaje: „Jestem rozczarowany Budką”. Podał nazwisko swojego kandydata na szefa partii
Ireneusz Raś i Robert Mazurek / Fot. Youtube/RMF24

Na pytanie, czy Borys Budka jest dobrym liderem Platformy Obywatelskiej, Ireneusz Raś odpowiedział, że jest nim rozczarowany. – Oczekiwałem od niego, że energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego, jestem rozczarowany – powiedział w Porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem poseł PO Ireneusz Raś.

– Uważam, że zbyt dużo komunikuje z dnia na dzień, a za mało pracuje nad pewnymi kwestiami, które mogłyby nas łączyć. Przede wszystkim musimy powiedzieć, kim dziś jest Platforma Obywatelska – dodał.

Polityk Platformy Obywatelskiej wskazał, że lepszym kandydatem na szefa partii byłby Radosław Sikorski. 

– W ostatnich tygodniach zastanawiałem się nad tym, kto mógłby wszystkie rodziny PO zjednoczyć i dać wiarę w to, że nasza praca może w perspektywie najbliższych miesięcy może przynieść dobry rezultat nie tylko sondażowy. To Radosław Sikorski. Znam tego polityka, jest barwny i doświadczony. Radosław Sikorski to byłaby zmiana, która dawałaby szansę na dojrzałe przejście do ofensywny – podkreślił Raś.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem, poseł PO przypomniał także, że już wcześniej wskazywał, iż jego partia "zdecydowała się na zjazd na lewo, za daleki według mnie, mówiłem, że to jest błąd. Mówi o tym dzisiaj dość dobitnie, jednak autorytet w naszym środowisku Bronisław Komorowski, według którego trzeba odbudować mocne centrum, żeby wygrać z PiS-em".

Ireneusz Raś skomentował też najnowszą inicjatywę Rafała Trzaskowskiego: – Nie możemy się dowiadywać z prasy o pewnych działaniach ważnych osób zarządzających PO, że podejmują oni jakieś działania zewnętrzne. Mowa tutaj np. o Campusie Polska Przyszłość.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura