"Nie zniszczyli jej nawet hitlerowcy w czasie II WŚ". Wandale rozbili figurę Matki Bożej z 1880 r.

W dniu wczorajszym [w niedzielę - red.] rękami "bandy degeneratów moralnych" zdewastowana została Zabytkowa Figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Kapliczki w Lasku Uzbornia - informuje w mediach społecznościowych Marek Rudnik, Członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego. Kapliczka została wzniesiona w 1880 roku.
/ fot. Facebook - Marek Rudnik

"ZBYDLENIE ZACHOWAŃ i OBYCZAJÓW..." w Bochni sięgnęło dna...

- rozpoczyna swój wpis Marek Rudnik. Poinformował, że w niedzielę zdewastowana została zabytkowa Figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Kapliczki w Lasku Uzbornia.

 

Religijna Pamiątka Historii Naszej Bochni została wyrwana z cokołu a następnie rozbita o bruk otaczający kapliczkę. Stała nieprzerwanie od około 1880 roku wzniesiona wówczas staraniem Fundacji Marii Maiss "jako wotum dziękczynne za cudowne uratowanie życia dziecka w niebezpieczeństwie".

Odnowiona w 2013 roku staraniem Urzędu Miasta. Nie zniszczyli jej nawet Niemieccy Hitlerowscy najeźdźcy w czasie II Wojny Światowej...

Liczę, że Bocheńscy Policjanci" staną na wysokości zadania" i doprowadzą do ustalenia i postawienia przed Sadem odpowiedzialnych za ten bandycki i prymitywny czyn !!!

- opisuje szczegóły bulwersującego aktu wandalizmu Marek Rudnik. 

BOCHNIACY STOP DEWASTACJI NASZEJ KOCHANEJ  BOCHNI

"ZBYDLENIE  ZACHOWAŃ i OBYCZAJÓW..."
w Bochni sięgnęło dna...

W dniu...

Opublikowany przez Marka Rudnika Poniedziałek, 10 maja 2021


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe