REKLAMA

[video] Schetyna wróci na fotel przewodniczącego PO? Stanowcza odpowiedź polityka

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna powiedział dziś na antenie Radia ZET, że nie będzie walczył o ponowne objęcia przywództwa w swojej partii. "Będę walczył o Platformę Obywatelską tyle ile wystarczy mi sił. Ten problem, który dzisiaj jest w PO nie dotyczy mojego powrotu na stanowisko przewodniczącego PO" - zaznaczył poseł PO.
Grzegorz Schetyna [video] Schetyna wróci na fotel przewodniczącego PO? Stanowcza odpowiedź polityka
Grzegorz Schetyna / Fot. Youtube / Radio ZET

Poseł PO Grzegorz Schetyna odpowiadając na pytanie Beaty Lubeckiej czy chciałby ponownie stanąć na czele Platformy Obywatelskiej, by ratować swoją partię, odpowiedział: "Bardzo chętnie będę ratował, jak wolontariusz na plaży, który rzuca się do tego, by ratować. (...) Ja nie muszę ratować czy nie powinienem ratować Platformy jako osoba, która jest jej szefem. To byłby zastępczy i bardzo trudny temat dla PO, która musiałaby przyznać, że wraca do poprzedniego przewodniczącego, ponieważ obecny nie dał sobie rady".

"Będę walczył o Platformę Obywatelską tyle ile wystarczy mi sił. Ten problem, który dzisiaj jest w PO nie dotyczy mojego powrotu na stanowisko przewodniczącego PO. Tylko dotyczy zorganizowania kierownictwa, przygotowania deklaracji ideowej i podstawy programowej (...) Będę walczył o PO, ale nie o to, żeby być jej przewodniczącym" - powiedział Schetyna na antenie Radio ZET.

Schetyna był również pytany o propozycję posła PO Ireneusza Rasia, by przewodniczącym partii został Radosław Sikorski. "Źle by się stało, gdybyśmy dzisiaj doprowadzili do wskazywania ewentualnych kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, kiedy sytuacja w PO jest taka, jaka była (...) Ja nie będę dzisiaj podejmował decyzji czy wskazywał, kto powinien być dobrym przewodniczącym, tylko będę mówił o tym w jaki sposób PO powinna się zmieniać. Co powinniśmy zrobić, żeby PO znów wróciła na pierwszą linię polskiej polityki" - zaznaczył poseł PO.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura