REKLAMA

Poseł Lewicy: „Zadeklarowaliśmy, że warunkiem wejścia Lewicy do rządu…”. No i się zaczęło…

Słowa posła Lewicy wywołały burzę w sieci. – Ktoś to nadinterpretował – twierdzi Maciej Gdula.
 Poseł Lewicy: „Zadeklarowaliśmy, że warunkiem wejścia Lewicy do rządu…”. No i się zaczęło…
/ fot. YouTube / Onet Rano


„Ciekawe, że osoby niedawno rozliczające @__Lewica za brak tematu aborcji przy negocjacjach KPO dziś z przekonaniem krytykują wniesienie ustawy Lewicy liberalizującej prawo aborcyjne pod obrady Sejmu. Zdecydujcie się! Lewica zawsze za prawami kobiet” – napisał w środę w mediach społecznościowych poseł Lewicy Maciej Gdula.


Jeden z użytkowników Twittera stwierdził ironicznie: „Taaaa, wniesienie projektu ustawy jest samo w sobie sukcesem”. „Każda okazja powinna być wykorzystywana, żeby mówić o prawie do przerywania ciąży” – odparł Gdula. Zapytany przez internautę o sprawę tzw. ustawy represyjnej, odpowiedział: „Zadeklarowaliśmy, że warunkiem wejścia Lewicy do rzadu jest zniesienie ustawy represyjnej”.

 


No i się zaczęło… Pod wpisem polityka Lewicy pojawiły się dziesiątki komentarzy, w których przyjęto, że Lewica porozumiewała się z Prawem i Sprawiedliwością o ewentualnym wspólnym rządzeniu.

„Czyli Lewica negocjowała wejście do rządu PiS?! Serio? Wspomniałabym o pluciu kobietom w twarz, ale w sumie teraz, to już rozumiem to plucie waszego kandydata na RPO i polityków Lewicy na Strajk Kobiet” – napisał jeden z internautów. Inny dodał: „Wreszcie jakiś się przyznał. Czyli jest jednak porozumienie Lewica-PiS i pod pewnymi warunkami będziecie mogli wejść do rządu. Czyli chłopak Biedronia zostanie ministrem sprawiedliwości”. „Minister Gdula to brzmi dumnie! W czym pan będzie robił? Gospodarka, rolnictwo czy zdrowie?” – czytamy we wpisie innej internautki. „To juz wiemy, za co się sprzedaliście. Za stanowiska. Znamienne”; „Serio rozważacie wejście do rzadu, w którym są Ziobro i Czarnek?”.

 


„Ludzie kochane, naprawdę jeśli @__Lewica wejdzie do rzadu to będzie to oczywiście rząd opozycyjny wobec obecnej ekipy. A cytowałem tylko słuszną wypowiedź @wlodekczarzasty" – wytłumaczył po chwili Gdula.

W rozmowie z serwisem Interia dodał: – To była wypowiedź Włodzimierza Czarzastego, jeszcze jakiś czas temu. Mówił, że jeżeli będziemy tworzyć rząd, oczywiście opozycyjny, to ustawa represyjna będzie jednym z warunków. Tylko tyle miałem na myśli. Ktoś to nadinterpretował.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura