REKLAMA

Al-Kaida planuje zamachy na policjantów? „Polskie służby otrzymały ostrzeżenie”

Według informacji Wirtualnej Polski, polskie służby otrzymały ostrzeżenie o zagrożeniu zamachami ze strony organizacji terrorystycznej Al-Kaida. Terroryści mogą planować ataki na funkcjonariuszy w całej Europie.
 Al-Kaida planuje zamachy na policjantów? „Polskie służby otrzymały ostrzeżenie”
fot. Kancelaria Premiera


Jak informuje dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak, ostrzeżenie o zagrożeniu zamachami terrorystycznymi ze strony Al-Kaidy zostało wysłane 6 maja. „Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego KGP uzyskał, za pośrednictwem Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, informację przesłana przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX o możliwym zagrożeniu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na funkcjonariuszy policji w krajach zachodnich” – brzmi dokument, na który powołuje się dziennikarz.

Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez Jadczaka, źródłem informacji o zamachach planowanych przez organizację terrorystyczną jest „jedna z hiszpańskich służb”. Fakt otrzymania takiego ostrzeżenia potwierdził w rozmowie z WP także rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

– Ta sytuacja jest nam znana, podobnie jak i naszym zaprzyjaźnionym formacjom policyjnym w Europie, o czym informowały media zagraniczne. Oczywiście w związku z tym podejmowane są odpowiednie czynności, jednak ze względu właśnie na bezpieczeństwo naszych policjantów nie mogę wchodzić w szczegóły – podkreślił.

 


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura