REKLAMA

[WIDEO] Paradowali po cmentarzu z sierpem i młotem. Jest zawiadomienie

Na coś takiego w naszym kraju, który tyle wycierpiał ze strony komunistów, po prostu nie ma zgody. Nie ma świętych krów – zapowiedział szef Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu Dariusz Matecki.
 [WIDEO] Paradowali po cmentarzu z sierpem i młotem. Jest zawiadomienie
fot. Twitter / @OMAntypolonizmu

„ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ OKRĘGOWĄ W WARSZAWIE O PROPAGOWANIU SYSTEMU TOTALITARNEGO (KOMUNIZMU) TJ. PRZESTĘPSTWIE Z ART 256 KK” – poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Prezes fundacji, polityk Solidarnej Polski Dariusz Matecki w nagraniu podkreślił, że chodzi o sytuację z 9 maja na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, kiedy to członkowie Komunistycznej Partii Polski podczas składania wieńców trzymali w rękach flagi z sierpem i młotem - symbol komunistycznego ustroju totalitarnego.

– Tak samo jak przestępstwem jest paradowanie z symbolami nazistowskimi czy banderowskimi, tak samo pokazywanie się z tego typu symboliką wyczerpuje znamiona przestępstwa - gloryfikowania i propagowania komunizmu – powiedział Matecki.

– Na coś takiego w naszym kraju, który tyle wycierpiał ze strony komunistów, po prostu nie ma zgody. Nie ma świętych krów – dodał.

 


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura