REKLAMA

Po spotkaniu z zarządem TAURON Polska Energia

W środę 12 maja w siedzibie Grupy Tauron Polska Energia odbyło się spotkanie Rady Społecznej TPE z zarządem spółki. 
 Po spotkaniu z zarządem TAURON Polska Energia
foto. nadesłane

Związkowcy w głównej mierze byli zainteresowani planami przekształceń własnościowych w firmie oraz podwyżkami płac dla pracowników grupy ( związkowcy wszystkich spółek zależnych są w sporach zbiorowych z własnymi zarządami).   
Niestety spotkanie nic konkretnego nie wniosło. W kwestii przekształceń własnościowych związkowcy usłyszeli, że aktywa węglowe, czyli spółki TAURON Wydobycie i TAURON Wytwarzanie mają zostać wydzielone z grupy. Ma się to stać bardzo szybko na takich zasadach, jakie przedstawia TPE. Odnośnie płac przedstawiciele TAURONU nic konkretnego nie zaproponowali. 
Spotkanie to tak naprawdę monolog jednej strony, buta i arogancja zwłaszcza ze strony prezesa TPE Pawła Strączyńskiego, który wręcz podgrzewał atmosferę i prowokował przedstawicieli załogi. 
Podczas spotkania przed siedzibą Grupy TAURON w Katowicach trwał protest związkowców. Związkowcy dla prezesa Strączyńskiego przygotowali taczki opisane „pojazd służbowy prezesa” a w pobliżu siedziby spółki trwał mobilny protest pracowników spółek wchodzących w TPE, który trwał około półtorej godziny. W proteście brało udział około 200 pojazdów plakatowanych „TAURON Protest”, niektóre udekorowane były także flagami związkowymi. 


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura