REKLAMA

Nieoficjalnie: Co z 500+? Są przecieki nt. Nowego Ładu

Jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z serwisem wPolityce.pl uchylił rąbka tajemnicy ws. nowej strategii partii rządzącej - Nowego Polskiego Ładu.
 Nieoficjalnie: Co z 500+? Są przecieki nt. Nowego Ładu
/ fot. Pixabay


Według ustaleń serwisu wPolityc.pl, polityka prorodzinna polskiego rządu w ramach Nowego Polskiego Ładu nie będzie ograniczała się jedynie do kontynuacji programu 500+. – Nie sądzę, żeby w tym programie były dokonywane jakieś zmiany. Generalnie to nawet jest w tej chwili pewna powściągliwość w informowaniu o zawartości, z paru względów – powiedział portalowi jeden z polityków koalicji rządzącej.

Jak dodał, „z pewnością nie będzie żadnego pogorszenia, natomiast te transfery środków do rodzin będą dokonywane innymi kanałami”.

Zapytany o to, czy Nowy Polski Ład przewiduje nowe programy wsparcia rodzin odparł, że są to przede wszystkim kwestie podatkowe, m.in. kwoty wolnej od podatku.

– Te wszystkie zwolnienia adresowane nawet szerzej, ale one będą obejmowały również rodziny z dziećmi, więc to nie musi być zawężone i adresowane wyłącznie do dzieci do 18. roku życia – zaznaczył.

– Cały program jest obliczony na to, żeby w możliwie szybkim czasie – tu w tej chwili ten okres pewnego spowolnienia gospodarczego, który dotknął Polskę w relatywnie najmniejszym stopniu jeśli chodzi o gospodarki unijne – te ogromne środki z Funduszu Odbudowy i w ogóle cały budżet unijny, wręcz najwyższy w historii, mogą być takim silnym strumieniem wspierającym skok cywilizacyjny – dodał.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura