REKLAMA

„Mam przestać chodzić po mediach, bo jak nie, to mnie odstrzeli”. Szokujące słowa senator Lewicy

Po głosowaniu w sprawie Funduszu Odbudowy, przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty miał zadzwonić do wicemarszałek Gabrieli Morawskiej-Staneckiej i powiedzieć jej, że ma "przestać łazić po mediach", bo jak nie, to ją "odstrzeli".
Gabriela Morawska-Stanecka „Mam przestać chodzić po mediach, bo jak nie, to mnie odstrzeli”. Szokujące słowa senator Lewicy
Gabriela Morawska-Stanecka / Fot. Youtube/Telewizja Republika

– W godzinach wieczornych dostałam taki telefon. (…) On stwierdził, że odstrzeli mnie, a później jeszcze powiedział mi takim językiem: już było między nami tak dobrze i znowu to zepsułaś, idziesz ze mną na wojnę – poinformowała w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" wicemarszałek Senatu.

Według wiceprezes "Wiosny" chodziło o "odstrzelenie polityczne" z funkcji wicemarszałka Senatu, ale "też myślę, że odstrzelenie w polityce znaczy trochę więcej, tzn. zdezawuowanie człowieka, usunięcie go na bok, ponieważ nie spełnia oczekiwań, tak to rozumiem". 

Zdaniem Gabrieli Morawskiej-Staneckiej stosowany przez mężczyzn "brutalny język przemocy" to przyczyna niewielkiej ilości kobiet w polityce. 

– Podejrzewam, że to się zdarza nie tylko w Lewicy. Że to jest problem, który występuje we wszystkich partiach politycznych w stosunku do kobiet, które z obawy, z różnych przyczyn, ukrywają te sytuacje, zamiatają je pod dywan. Być może tłumaczą sobie, że polityka jest brutalna i tak musi być. A ja uważam, że nie. Tak nie musi być, to ludzie są brutalni, a nie polityka. Tę politykę uprawiają konkretni ludzie o konkretnych imionach i nazwiskach – powiedziała wicemarszałek Senatu.

Polityk przyznała, że do podobnych sytuacji dochodziło w przeszłości.

– Takie ataki słowne to nie było pierwsze zdarzenie, stwierdziłam, że jakaś granica została przekroczona i muszę zadziałać. Zrobiłam to zgodnie z procedurą. Zgłosiłam sprawę do prezydium klubu i napisałam pismo do przewodniczącego – podkreśliła wiceprezes Wiosny.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura