REKLAMA

Wyjątkowy koncert pod patronatem przewodniczącego "Solidarności"

Już w niedzielę 16. maja w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Gliwicach odbędzie się koncert refleksyjny pt. „NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI, NIE MA SOLIDARNOŚCI BEZ MIŁOŚCI” złożony jest w hołdzie naszemu wielkiemu papieżowi i rodakowi - Świętemu Janowi Pawłowi II, będącemu krzewicielem cywilizacji miłości. Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale Youtube.
 Wyjątkowy koncert pod patronatem przewodniczącego
Mat. organizatora

Koncert wypełniony jest pieśniami i piosenkami, których treści dopełniają słowa Świętego Jana Pawła II. W repertuarze znalazły się m.in. utwory, które w latach 80-tych XX wieku towarzyszyły Polakom w narodzinach SOLIDARNOŚCI w drodze ku WOLNOŚCI, jak „Modlitwa o wschodzie słońca” do słów Natana Tenenbauma, z muzyką Przemysława Gintrowskiego, czy „Pięć głosów z kraju. Modlitwa” Jacka Kaczmarskiego. W czasie koncertu usłyszymy również nastrojowe pieśni religijne pełne żaru wiary, nadziei i miłości.

W koncercie wystąpią:

Agnieszka Bielanik-Witomska - wokal
Krzysztof Świtała - trąbka
Adam Szaruga – gitara

Współorganizatorami koncertu jest Parafia pw. Św. Bartłomieja w Gliwicach oraz Fundacja Music Art, Patronat Honorowy objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

ml


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura