[Video] Dramatyczna sytuacja na Śląsku. Podtopione budynki, zalane drogi, ponad 600 interwencji strażaków

623 razy interweniowali strażacy od czwartku do piątkowego poranka w woj. śląskim w związku z intensywnymi opadami deszczu, a lokalnie także gradu. W dwóch powiatach – raciborskim i wodzisławskim – starostowie ogłosili pogotowie przeciwpowodziowe.
 [Video] Dramatyczna sytuacja na Śląsku. Podtopione budynki, zalane drogi, ponad 600 interwencji strażaków
/ pixabay.com

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska, tylko w powiecie wodzisławskim odnotowano ponad 300 interwencji, w których brało udział ok. 700 zastępów straży pożarnej, w raciborskim było to 51 interwencji, a w rybnickim – 73. Dotyczyły najczęściej zalanych piwnic, posesji oraz udrażniania przepustów. W piątek rano służby koncentrowały się m.in. na oczyszczaniu i zapewnieniu przejezdności dróg.

W powiecie raciborskim w Krzyżanowicach podtopione zostały budynki urzędu gminy, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach i Owsiszczach, a także posterunek policji i tory kolejowe. W Rydułtowach w powiecie wodzisławskim woda zalała piwnicę w szpitalu, w Katowicach zalana została szkoła przy ul. Harcerzy Września, a samochód osobowy uderzył w drzewo przewrócone na drodze krajowej nr 86, a następnie wpadł do rowu; jedna osoba doznała obrażeń. W Gaszowicach w powiecie rybnickim zalana została szkoła przy ul. Rydułtowskiej.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Odra na stacji pomiarowej w Raciborzu Miedoni przekroczyła stan ostrzegawczy.

Efektem złej pogody są też przerwy w dostawach prądu, w piątek rano pozbawionych zasilania było 483 odbiorców.(PAP)

autorka: Anna Gumułka


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe