Francja: Demonstracja LGBT odwołana przez... rasizm. „Biali z zakazem marszu na czele pochodu”

W ostatniej chwili odwołano zaplanowaną na 15 maja demonstrację środowisk LGBT pod hasłami walki z homofobią i transfobią we francuskim mieście Tours. Przyczyną miało być stanowisko organizatorów, którzy chcieli, by osoby o białym kolorze skóry nie maszerowali na czele pochodu - napisano na portalu PCh24.pl
Flaga LGBT Francja: Demonstracja LGBT odwołana przez... rasizm. „Biali z zakazem marszu na czele pochodu”
Flaga LGBT / Pixabay

Według tygodnika „Marianne”, centrum LGBT w Tours anulowało marsz LGBT ze względu na kontrowersyjną informację zamieszczoną na Instagramie, która zakazywała „wszystkim białym angażowania się” na czele marszu. Zawarto w niej także informacje o usuwaniu z czoła pochodu tych osób, które się temu nie podporządkują. Komunikat pochodził od organizacji partnerskiej ośrodka LGBT - Kolektywu Antyrasistowskiego Tours. Przed odwołaniem wydarzenia tłumaczono, że niektóre osoby kolorowe "nie czują się komfortowo w pochodach mieszanych". 

Mer miasta Tours Emmanuel Denis powiedział, że "w obliczu kontrowersji, które zostały zinstrumentalizowane przez skrajną prawicę i są przekazywanej przez lokalną prawicę, ponawiam wyrazy mojego zaufania dla Centrum LGBT w Tours”. 

Odwołania marszu żałowała też delegatka ds. walki z rasizmem, antysemityzmem i nienawiścią do LGBT (DILCRAH), Sophie Elizeon, która jednocześnie przyznała, że "dzielenie osób według domniemanego koloru skóry to rasizm".

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe