REKLAMA

"Raś nie został wyrzucony z PO w ramach walki z Budką". Działacz PO o kulisach wyrzucenia posłów

Jak podają media, Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o usunięciu z partii dwóch posłów: Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia. Informacja rozgrzała do czerwoności komentatorów i media; wiadomo bowiem powszechnie, że obaj posłowie krytykowali publicznie Borysa Budkę, byli także przedstawicielami tzw. konserwatywnego skrzydła w PO. O kulisach wyrzucenia posła Ireneusza Rasia napisał Maciej Łazor, działacz PO z Małopolski.
screen YT - RMF24 | screen YT

Obaj wyrzuceni parlamentarzyści byli sygnatariuszami listu ponad 50 posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy głośno apelowali o zmiany w Platformie Obywatelskiej.

Czytaj więcej: Pilne! Zarząd krajowy PO podjął decyzję o usunięciu dwóch znanych posłów

Czytaj więcej: "Budka Stalinem Platformy". Gorące komentarze po wyrzuceniu z PO dwóch posłów

O kulisach wyrzucenia Ireneusza Rasia napisał Maciej Łazor - działacz PO, współpracownik posła Platformy Aleksandra Miszalskiego, przewodniczący Młodych Demokratów z Małopolski. W jego opinii Raś nie został wyrzucony z PO w ramach jakiejś walki z Borysem Budką.

 

Stało się tak na wniosek podpisany przez kilkadziesiąt osób ze struktur małopolskich, w tym mnie. Szkoda, że tak późno. Od dawna nie grał dla partii, a jedynie we własnym interesie. Powodzenia w PSL

- napisał działacz PO. Wpis został polubiony m.in przez przewodniczącego PO, Borysa Budkę.

 


 

 


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura