Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jarosław Sellin o tym, że trzeba rozbić monopol medialny

W żadnym cywilizowanym kraju, poza Polską, nie ma sytuacji, w której właścicielami 90 proc. mediów lokalnych są spółki z jednego, obcego kraju: Niemiec. W każdym normalnym, cywilizowanym kraju nie pozwala się na monopole i walczy się z nimi. Jeżeli w jakimś obszarze gospodarki doszło do tego, trzeba monopol po prostu rozbić – mówi Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
 Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jarosław Sellin o tym, że trzeba rozbić monopol medialny
/ TS
Jarosław Sellin nie wyklucza, że udziały, które będą musiały sprzedać spółki z Niemiec kupią spółki skarbu państwa: „Generalnie to powinna być sfera biznesu prywatnego i dobrze by było, aby polskie podmioty były gotowe do zakupu praw własności w sytuacji, gdy któryś z zagranicznych podmiotów będzie się ich wyzbywał. Nie wykluczamy jednak sytuacji, w której spółki skarbu państwa, jeśli w statutach mają zapisaną aktywność w obszarze mediów, to będą w tym obszarze aktywne. Cały wywiad w najnowszym TS.

Tematem numeru jest śmierć w pracy.

„Co tydzień w Polsce przy pracy ginie cztery, pięć osób. Tylko w ciągu jednego dnia dochodzi w kraju do 244 wypadków przy pracy” - alarmuje Andrzej Berezowski

Statystyki wypadków są złudne  -twierdzi Janusz Śniadek w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem. „Zdarzenia wypadkowe dotyczące nadal ogromnej grupy pracowników na umowach cywilnoprawnych – tzw. śmieciówkach – nie są uwzględniane w oficjalnych statystykach wypadków przy pracy, ponieważ wypadkom ulegają firmy, a nie ludzie. Dopiero wypadek śmiertelny trzeba zgłosić do prokuratury. To groza patologii w zatrudnieniu” - twierdzi.

Ponadto w numerze
Zasłona dymna Tuska

„Gdy w końcu wymiar sprawiedliwości zapukał do drzwi byłego premiera, ten z miejsca ostrzega – ani kroku dalej, mam immunitet! Tyle, że jego pistolet nabity jest ślepakami..” - pisze Maciek Chudkiewicz.

Musicie więcej zarabiać
„Nie możemy dłużej zaakceptować tak dużych różnic w zarobkach między wschodem a zachodem Europy. Potrzebne są podwyżki, ale w Polsce znacznie większe niż na zachodzie” – mówi Luca Visentini, sekretarz generalny Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem.

Symbol powietrznego terroru
„Niewielkie baskijskie miasteczko od 80 lat kojarzone jest przede wszystkim z wojną powietrzną. 26 kwietnia 1937 roku samoloty niemieckie i włoskie, walczące po stronie rebeliantów generała Francisco Franco, zniszczyły Guernikę” - pisze Leszek Masierak  

Zeszyt w pięciolinię
„Przez wiele lat zmieniał miejsca, w których go przechowywałam. Ukrywany w kartonach lub teczkach, z coraz bardziej pożółkłymi kartkami, przechowywał pamięć o ks. Jerzym, od którego go dostałam” – wspomina Anna Kłossowska.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe