REKLAMA

Terlecki bez ogródek: Opozycja tonie w kłótniach i czystkach

Gdy J. Kaczyński i M. Morawiecki z liderami partii Zjednoczonej Prawicy podpisują deklarację Polskiego Ładu, opozycja tonie w kłótniach i czystkach; szkoda czasu, by słuchać Budkę, Czarzastego czy Kosiniaka - ocenił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
 Terlecki bez ogródek: Opozycja tonie w kłótniach i czystkach
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

"W czasie gdy Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki wspólnie z liderami koalicyjnych partii Zjednoczonej Prawicy podpisują deklarację Polskiego Ładu, opozycja tonie w kłótniach, intrygach i personalnych czystkach. Szkoda czasu, by słuchać (Borysa) Budkę, (Włodzimierza) Czarzastego czy (Władysława) Kosiniaka (Kamysza)" - napisał Terlecki w sobotę na Twitterze.

Szef klubu PiS nawiązał do m.in. piątkowej decyzji Zarządu Krajowego PO, który podjął decyzję o wykluczeniu z partii "za działanie na szkodę Platformy" dwóch posłów: znanego z konserwatywnych poglądów Ireneusza Rasia i kojarzonego z b. szefem PO Grzegorzem Schetyną, Pawła Zalewskiego. Obaj w ostatnim czasie krytykowali publicznie działania władz partii. Sygnowali także list ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się m.in. apel o zmiany w Platformie.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której liderzy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy, a którego fundamenty to m.in.: 7 proc. PKB na zdrowie; podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł; inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, gwarancja państwa wkładu własnego na mieszkanie i emerytura bez podatku do 2500 zł.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura