REKLAMA

"W galaktyce jest ok. 200 mld gwiazd". Jachira przeliczyła Nowy Ład na galaktyki

W sobotę miała miejsce konwencja programowa, na której m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentują "Polski Ład", czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Są już konkretne zapowiedzi. Wyższa kwota wolna od podatku, zmiany w progach podatkowych, wyższe wydatki na służbę zdrowia, likwidacja umów śmieciowych, program mieszkaniowy. Z drugiej strony "Polski Ład" jest krytykowany za pogorszenie sytuacji osób samozatrudnionych. Jednak kontrhasztagi opozycji nie utrzymały się długo w trendach Twittera. Sprawy nie omieszkała skomentować poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira.
UFO porywa ludzi
UFO porywa ludzi / Pixabay.com

- Ile będzie nas kosztował Polski ład? 650 mld zł to astronomiczna suma, dlatego postaram się ją przybliżyć. W galaktyce jest ok. 200 mld gwiazd, dlatego musielibyśmy dodać wszystkie gwiazdy Drogi Mlecznej, Andromedy i Trójkąta. 3 galaktyki - tyle będzie nas kosztował Polski ład!

- pisze Jachira

A żeby dopełnić satyrycznej atmosfery, dodała:

- Do niedawna Droga Mleczna liczyła 200 mld gwiazd, teraz szacuje się, że jest ich 400 mld, więc Polski ład to tylko 1,5 galaktyki.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura