REKLAMA

Nieoficjalnie: byli politycy Porozumienia zakładają nową partię. "Dokumenty rejestracyjne są już gotowe"

Jak donosi portal Salon24.pl: - Politycy skupieni w nowej partii liczą, że jeśli dopną transfery, to zyskają większe wpływy w rządzącej koalicji niż ich byli koledzy, którzy zostali przy Gowinie. Nowy podmiot miałby, jeśli nie wypchnąć z koalicji Porozumienie, to przynajmniej je osłabić.
Europoseł Adam Bielan Nieoficjalnie: byli politycy Porozumienia zakładają nową partię.
Europoseł Adam Bielan / Fot. Youtube/Telewizja Republika

Podczas prezentacji Polskiego Ładu, prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję na szersze poparcie tego programu: -Tu jest pięć podpisów. Wierzę, że niedługo tu będzie więcej, że to będzie program Zjednoczonej Prawicy, coraz bogatszej, coraz mocniejszej.

Jak informuje portal Salon24, nowym ugrupowaniem, które złoży pod nim podpis będzie partia założona przez rozłamowców z Porozumienia. - Politycy nie ujawniają jeszcze nazwy, nie zdradzają też kto zostanie oficjalnie prezesem ugrupowania, ale zapewniają, że już mają gotowe dokumenty rejestracyjne - czytamy na stronie portalu.

O tym, że coś jest na rzeczy, może świadczyć również wpis na twitterze posła Kamila Bortniczuka.

 

 

- Przystąpimy do Zjednoczonej Prawicy, jako oddzielny podmiot, ale jednocześnie nie odpuścimy Gowinowi Porozumienia - powiedział Salonowi24 jeden z rozmówców, który ma znaleźć się w nowej partii.

Nieoficjalne ustalenia portalu wskazują, że w skład nowego ugrupowania mają wejść: wspomniany poseł Kamil Bortniczuk, europoseł Adam Bielan, wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, poseł Włodzimierz Tomaszewski, sekretarz stanu w resorcie do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek oraz Michał Cieślak, minister bez teki, odpowiedzialny za sprawy samorządu terytorialnego. To najbardziej oczywiste nazwiska, ale nie jest wykluczone, że dołączy do nich była wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura