REKLAMA

Piekło zamarzło! Zaciekły krytyk rządu z "GW" chwali Polski Ład. "Piszę to z bolesnej perspektywy"

- Z "Nowego ładu" (w ostatniej chwili przekształconego w "Polski ład") dobrym pomysłem jest zapowiedź przekazywania 12 tys. zł. rodzinom, które zdecydują się na drugie i kolejne dziecko. Może to być czynnik zachęcający ludzi do posiadania większej liczby dzieci - pisze na łamach "Gazety Wyborczej" red. Wojciech Czuchnowski, kojarzony dotychczas głównie z bezkompromisowego i ostrego krytykowania działań rządu Zjednoczonej Prawicy.
 Piekło zamarzło! Zaciekły krytyk rządu z
/ screen YT - Superstacja

12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko, czyli dobry pomysł złej władzy

- pisze na łamach "GW" Wojciech Czuchnowski. Redaktor wskazuje, że 12 tys., które mogą otrzymać rodzice, jest "ściśle powiązane z decyzją o powiększeniu rodziny i może stanowić ważny bodziec".

 

Postępujący z roku na rok spadek urodzeń jest faktem. Faktem jest też, że dodatki typu 500 plus i 300 plus niczego tu nie zmieniły. Żeby zapobiec starzeniu się społeczeństwa, obowiązkiem każdej władzy jest zachęcać ludzi do rodzenia dzieci i ułatwiać ich wychowanie

- wskazuje Czuchnowski. Jak podkreśla, jest to w dzisiejszej Polsce racja stanu i nie można traktować tych pieniędzy w kategoriach "rozdawnictwa" czy "przekupstwa wyborczego".

 

Piszę to z bolesnej perspektywy rodzica, który w latach 90. wychował troje dzieci. Nasze pokolenie nie miało w tym zakresie żadnej pomocy od państwa

- podkreśla dziennikarz i dodaje, że  dopiero od 2006 r. można uwzględniać dzieci w zeznaniu podatkowym i skorzystać dzięki temu z niewielkiej ulgi. 

 

Wcześniej nasze dzieci w rocznym zeznaniu PIT po prostu nie istniały

- gorzko podsumował Wojciech Czuchnowski.

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura