REKLAMA

PO będzie dalej spadać w sondażach? Gmyz o sytuacji w partii i "sprzątaniu" po Borysie Budce

- Proces erozji wewnątrz PO się zaczął. Natomiast nie wiadomo, czym on miałby się zakończyć, dlatego że nie widać w PO silnego człowieka, który chciałby posprzątać po Borysie Budce (...). W momencie kiedy Platformie Obywatelskiej spadnie poniżej 10%, to zacznie się tam sytuacja pod tytułem "ratuj się kto może" i poszukiwanie jakiegoś pojazdu, który dowiezie część polityków tej formacji przynajmniej do następnego Sejmu - uważa dziennikarz i publicysta Cezary Gmyz.
Cezary Gmyz PO będzie dalej spadać w sondażach? Gmyz o sytuacji w partii i
Cezary Gmyz / Fot. Youtube/Polskie Radio

Korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz, powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że Zjednoczona Prawica ogłaszając "Polski Ład" zaprezentowała program, a więc "coś, czego nie jest w stanie zaprezentować szeroko rozumiana opozycja".

- Dziś cały program opozycji sprowadza się do bycia anty-PiS-em. Najzabawniejsze w tej całej sytuacji jest to, że część tych pomysłów, które były zgłoszone w ramach Polskiego Ładu - wcześniej zgłaszała opozycja, chodzi m.in. o uproszczenie formalności przy budowaniu małych domów do 70 m2, czy te propozycje dotyczące emerytury bez podatku, które swojego czasu rozgłaszała partia PSL. Problem polegał na tym, że niestety te partie nie dotrzymały tych obietnic w momencie, w którym rządziły - zwrócił uwagę dziennikarz.

 

 

Publicysta ocenił również obecną sytuację w Platformie Obywatelskiej.

- Zjednoczona Prawica powinna się modlić o to, żeby Borys Budka, który jest żadnym przywódcą PO, sprawował swoją funkcję jak najdłużej. Powoli w Platformie też ta myśl dojrzewa. List 51 parlamentarzystów PO, który tak naprawdę jest dużą krytyką przywództwa Borysa Budki jest pewnego rodzaju wotum nieufności [...] To pokazuje, że ten proces erozji wewnątrz PO się zaczął. Natomiast nie wiadomo, czym on miałby się zakończyć, dlatego że nie widać w PO silnego człowieka, który chciałby posprzątać po Borysie Budce.

W rozmowie poruszono także sprawę odejścia europoseł Róży Thun z PO.

- Ten proces będzie postępował. W momencie kiedy Platformie Obywatelskiej spadnie poniżej 10%, to zacznie się tam sytuacja pod tytułem "ratuj się kto może" i poszukiwanie jakiegoś pojazdu, który dowiezie część polityków tej formacji przynajmniej do następnego Sejmu - stwierdził Cezary Gmyz.

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura