[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Co ma zamaskować mit "homofobicznej Polski"?

“Polska najbardziej homofobicznym krajem Europy!” - taką informację możemy od rana przeczytać na rodzimych i zagranicznych stronach LGBT. Kolejny raz bowiem Polska wylądowała na europejskim dole (13/100pkt) rankingu tęczowej organizacji ILGA – lub, jak kto woli, kolejny raz nasza ojczyzna dostała od tęczowych aktywistów pierwsze miejsce w „niezależnym” rankingu homofobii. Tylko... czy to prawda? Czy raport ILGA mierzy homofobię i czy robi to dobrze? Jak NAPRAWDĘ działa ten cały ranking?
 [Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Co ma zamaskować mit
/ Pixabay.com

Dla niektórych raport ILGA będzie nowością. Dla mnie nie jest, bo czytam go już trzeci raz. Tym razem nie budzi on we mnie nawet zdziwienia, bo z pamięci mogę cytować jego słabe, absurdalne strony. Tak dzisiaj, jak i trzy lata temu, raport jest pełen niedorzecznych oczekiwań i ideologicznych założeń. Tak wtedy, jak i dziś, nie mierzy homofobii, a stopień, w jakim dany kraj wykazuje się „tęczowym socjalizmem”. I tak jak wtedy, za pierwszym razem, jak i w tym roku... jest zwyczajnie nudny. To – paradoksalnie – jego najsilniejsza broń, bo nikomu nie chce się go czytać. Wszyscy – szczególnie ci już przekonani – patrzą na gotowy wynik, ślepo go akceptując.

Ja szczerze zachęcam każdego do zapoznania się z oryginalnymi zasadami, podług których ten gniot powstaje, a tym, którzy nie mają ochoty nabijać kliknięć na stronie autorów tej tęczowej niedorzeczności, postaram się jego błędy wyjaśnić w tym tekście.

Nikt nie jest prorokiem w swoim kraju

ILGA jest międzynarodowym, lewicowym BORGiem zrzeszającym organizacje LGBT z ponad 140 krajów. ILGA sponsorowana jest prywatnie oraz m.in. przez Unię Europejską. Jak więc przystało na takiego międzynarodowego molocha, ILGA sama sobie niczym rąk nie brudzi – raporty na poziomie krajowym sporządzają pozarządowe orgi z danego kraju.

I tutaj widzimy pierwszy problem: opinię o Polsce wydały Kampania Przeciw Homofobii i Trans-Fuzja. Ta druga to organizacja kompletnie oszalała na punkcie ideologii gender, wspierająca między innymi pomysł, że istnieją „transseksualne dzieci”. A ta pierwsza, KPH, propagowała przez miesiące całkowicie sfabrykowaną historię zaburzonej anarcho-komunistki ze StopBzdurom o wepchnięciu pod tramwaj.

Jeżeli ktoś uważa więc, że ideolodzy promujący krzywdzenie dzieci i kłamstwa agresywnych działaczy z szemranych kolektywów, napiszą o Polsce dobre słowo, ten ktoś... jest naiwny.

Jak działa raport

Wynik Polski jest alarmujący! Konsekwentnie oddalamy się od krajów UE w kierunku Rosji, Białorusi i Armenii - krajów o najbardziej homo- i transfobicznym prawodawstwie w Europie – histeryzują więc KPH i Trans-Fuzja. Każdy, kto jednak przyjrzał się rankingowi, zrozumie, że powodów do paniki nie ma, bo ranking działa co najmniej dziwnie. A jak działa?
W rankingu ILGA każdy kraj może zdobyć 100 punktów, lub - jak kto woli - 100%. Punkty przyznawane są w tzn. 6 kategoriach "praw człowieka" (można by spierać się tutaj długo, czy samo nazywanie tych kategorii "prawami człowieka" jest poprawne):

➡️- equality/równość

➡️- family/rodzina

➡️- hate crime and hate speech/zbrodnie z nienawiści i mowa nienawiści

➡️- legal gender recognition and bodily integrity/prawne uznanie dżenderu (płci? Tożsamości płciowej? Ani polskie prawo, ani polski język nie znają nic ponad "zwykłą płeć") i integralności cielesnej

➡️- civil society space/publiczna przestrzeń prawa

➡️- asylum/azyl

Każda kategoria podzielona jest na podkategorie-zagadnienia. Zagadnienie (kraj) otrzymuje punkt, jeżeli jego warunek jest wyraźnie i dosłownie spełniony przez prawo danego kraju. Co jednak oznacza „wyraźne i dosłowne spełniony” - tu już jasności nie ma.

Dla przykładu: ILGA nie przyznaje punktu, jeżeli w danym kraju były próby blokowania demonstracji LGBT; demonstracje mogą być jednak czasowo blokowane ze względu na samowolę lokalnych władz, błędy organizacyjne i niejasności prawne. Te same demonstracje mogą być później wspierane na szczeblu państwowym. Co w takim razie robi ILGA? Nie wiemy!

Inny przykład: ILGA zdaje się również nie przyznawać punktów w sytuacji, gdy demonstracje LGBT nie otrzymały "dostatecznej ochrony", sama "dostateczna ochrona" nie jest jednak jasnym określeniem.

Kategorie: równość, wolność, biurokracja

Spójrzmy teraz na główne kategorie i podpunkty rankingu. Jeżeli przyjrzymy się podpunktom - wybrałem tutaj te najciekawsze - zobaczymy, że ranking ma niewiele wspólnego z badaniem homofobii.

Prawdopodobnie najbardziej biurokratyczną kategorią rankingu jest „równość”. Aby dostać pełną liczbę punktów w tym zakresie, kraj musi np. posiadać konstytucję, która DOSŁOWNIE (explicit) zabrania dyskryminacji ze względów na orientację seksualną; NIE liczy się zabranianie wszelkiej dyskryminacji. Musi być to zakaz dyskryminacji ze względu na płciowość. Polska Konstytucja zabrania każdej dyskryminacji. Jaki jest sens wprowadzać podkategorie, skoro nie można bezprawnie gorzej traktować nikogo? Tego już ILGA nie tłumaczy.

Podobnie biurokratycznym podzagadnieniem jest ten o edukacji. Tutaj państwo dostaje punkt, gdy jego ustawy decydujące o kształceniu dzieci i młodzieży wyraźnie zabraniają dyskryminacji gejów i lesbijek. Tak samo jest w przypadku lecznictwa: punkt dostaje każdy kraj z ustawami zakazującymi lekarzom dyskryminacji ze względu na orientację.

W Polsce lekarze i nauczyciele nie mogą dyskryminować Ormian, Azjatów, płaskoziemców, naukowców, ani... gejów. Bo nie wolno dyskryminować wcale. Ponownie: jaki jest więc sens wprowadzania podkategorii? Tutaj ILGA milczy.

Rodzina, zmyślona płeć, zmyślona przemoc

Jeżeli ktoś nadal myśli, że raport ILGA bada homofobię, ten najpóźniej teraz powinien zmienić zdanie: w dalszych kategoriach jest bowiem jeszcze ciekawiej.

By kraj otrzymał tutaj 1 punkt – czytamy w kategorii o rodzinie - proces in vitro musi być w pełni legalny i dostępny. Co w takim razie z krajami, które uznają obywatelstwo człowieka od poczęcia? Proces in vitro jest związany z masową śmiercią zygot. Czy kraj, który nie zezwala na in vitro jest więc per se homofobiczny, bo utrudnia parom lesbijskim korzystanie ze sztucznego zapłodnienia? Tego ILGA już nie tłumaczy.

Dalej: punkt otrzymuje kraj, w którym dziecko może mieć prawnie dwóch ojców, np. gdy biologiczna matka postanowiła przejść proces „zmiany/dopasowania płci”. Płeć przestaje mieć więc jakiekolwiek ugruntowanie biologiczne – ILGA przyznaje punkty, gdy można mieć w dowodzie, że „osobą rodzącą był ojciec”.

Jeszcze dalej: ILGA przyznaje punkt, jeżeli karane są już same słowa, nie tylko czyny, bo ILGA punktuje dodatnio kryminalizację tzn. mowy nienawiści. Jakie są jej granice? No, takie, jak ustalą sobie tęczowi aktywiści!

Gender w prawie

Końcówka regulaminu raportu ILGA to już czysty absurd. Kraj dostaje punkt, gdy nie ma żadnego (!) limitu wiekowego dla prawnej zmiany płci dla dziecka. Mamy więc przedszkolaki, które decydują, czy będą chłopcem, czy dziewczynką.

Kraj traci punkt, jeżeli nie posiada państwowych programów walki z nienawiścią wobec osób urodzonych z aberracjami chromosomalnymi narządów płciowych/układu rozrodczego. Jeżeli więc rząd nie wydaje państwowych pieniędzy na tłumaczenie obywatelom, że obojnactwo istnieje i nie jest niemoralne (czy ktokolwiek naprawdę boi się i nienawidzi osób cierpiących na obojnactwo?), to tęczowy BORG odbiera państwu punkt. Kraj jednak dostaje punkt, gdy preferuje gejów i lesbijki jako azylantów. Bo wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi!

Prawdziwa homofobia

Trudno jest więc brać na poważnie raport ILGA, tak szumnie celebrowany w lewicowych mediach. Tymczasem, prawdziwa homofobia – użyjmy tutaj, z braku lepszego określenia, tego słowa – istnieje i jest mierzalna. Mierzalna sensownie, obiektywnie, bez ideologii.

Jeżeli geje są bici, bo są gejami – to jest to homofobia. Jeżeli lesbijki atakowane są w drodze do domu w busie – to jest homofobia. Jeżeli państwo aktywnie prześladuje swoich obywateli za ich niestandardową orientację – wtedy można mówić o homofobii.

Dlaczego więc ILGA nie mierzy homofobii w swoim rankingu w ten sposób? Czy dlatego, że blado wypadłyby wtedy pewne kraje, gdzie pełno jest imigrantów gwałcących lesbijki w ramach „leczenia i naprawy”? Czy dlatego, że gdy spojrzymy na realną przemoc wobec gejów, dajmy na to w Niemczech (Berlin, 2019r.: 559 ataków, wzrost o 32% w stosunku do 2018r.), to Polska wypada lepiej, niż jej zachodni sąsiedzi? Być może nigdy się nie dowiemy, a już na pewno nie dowiemy się tego z raportu ILGA.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Waldemar Krysiak: Lekarze zmieniający dzieciom płeć zostaną zmuszeni do ujawnienia szczegółów swoich eksperymentów Wiadomości
Waldemar Krysiak: Lekarze "zmieniający dzieciom płeć" zostaną zmuszeni do ujawnienia szczegółów swoich eksperymentów

Kolejny, ciężki cios dla ideologii gender: Szkocja wycofuje się z prób „zmiany płci” u dzieci, a angielscy lekarze, którzy takich procedur się dopuszczali, zostaną zmuszeni do ujawnienia szczegółów eksperymentów. W Wielkiej Brytanii kończy się masowe okaleczanie dzieci motywowane lewicowym szaleństwem.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy tworzą urządzenie do badania naszej pozycji względem czasoprzestrzeni Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy tworzą urządzenie do badania naszej pozycji względem czasoprzestrzeni

Moc polskiej nauki! Polacy tworzą najczulsze na Ziemi urządzenie do badania naszej pozycji względem czasoprzestrzeni! To jest projekt rodem science - fiction.

Polacy na lotnisku w Dubaju: 27 godzin czekania, a linie proponują nam lot za pięć dni z ostatniej chwili
Polacy na lotnisku w Dubaju: 27 godzin czekania, a linie proponują nam lot za pięć dni

Główne lotnisko w Dubaju powoli wraca do normalnej pracy po zakłóceniach związanych z gwałtownymi deszczami. "Dziś odleciał do Warszawy w połowie pusty samolot, a naszych bagaży nie ma. Po 27 godzinach czekania na lotnisku linie proponują nam lot powrotny dopiero 23 kwietnia" - powiedziała PAP Nina, jedna z pasażerek.

Prezydent Duda: Idea włączenia się do tzw. kopuły europejskiej dla nas jest nieco spóźniona z ostatniej chwili
Prezydent Duda: Idea włączenia się do tzw. kopuły europejskiej dla nas jest nieco spóźniona

Prezydent Andrzej Duda ocenił w czwartek, że jeśli chodzi o plan włączenia się Polski tzw. kopuły europejskiej, to "ta idea, kiedy dwa lata temu została ogłoszona, była dla nas nieco spóźniona". Jak przypomniał od kilku lat realizujemy nasz system obrony przeciwlotniczej.

Szokujący tytuł Rzeczpospolitej. Ekspert łapie się za głowę z ostatniej chwili
Szokujący tytuł "Rzeczpospolitej". Ekspert łapie się za głowę

Prokuratura Krajowa podała w czwartek, że na terytorium Polski zatrzymano i postawiono zarzuty Pawłowi K., który zgłosił gotowość do działania dla wywiadu wojskowego Rosji. Jak wynika ze śledztwa, informacje Pawła K. miały pomóc w ewentualnym zamachu na życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Artykuł w tej sprawie pojawił się na wielu portalach, w tym rownież na stronie "Rzeczpospolitej". Problem w tym, że na portalu "Rzeczpospolitej" okraszono go szokującym tytułem. Głos zabrał ekspert ds. wojskowych Paweł Zariczny.

Polak z poważnymi zarzutami. W tle plan zamachu na Zełenskiego z ostatniej chwili
Polak z poważnymi zarzutami. W tle plan zamachu na Zełenskiego

Prokuratura Krajowa podała w czwartek, że na terytorium Polski zatrzymano i postawiono zarzuty Pawłowi K., który zgłosił gotowość do działania dla wywiadu wojskowego Rosji. Jak wynika ze śledztwa, informacje Pawła K. miały pomóc w ewentualnym zamachu na życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Dramat w Bydgoszczy. Nie żyje 15-latka z ostatniej chwili
Dramat w Bydgoszczy. Nie żyje 15-latka

Nie żyje 15-letnia dziewczyna, która w czwartek w Bydgoszczy wpadła pod tramwaj na ul. Fordońskiej. Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu samochodów i kursowaniu tramwajów - poinformowała kom. Lidia Kowalska z bydgoskiej Komendy Miejskiej Policji.

Mariusz Błaszczak żąda wyjaśnień od kierownictwa MON z ostatniej chwili
Mariusz Błaszczak żąda wyjaśnień od kierownictwa MON

W środę w Warszawie doszło do spotkania generalnego inspektora Bundeswehry gen. Carstena Breuera z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesławem Kukułą. Wpis niemieckiego generała wywołał burzę. Mariusz Błaszczak żąda wyjaśnień od kierownictwa MON.

Niemcy przejmują odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO. Burza po słowach szefa Bundeswehry z ostatniej chwili
"Niemcy przejmują odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO". Burza po słowach szefa Bundeswehry

W środę w Warszawie doszło do spotkania generalnego inspektora Bundeswehry gen. Carstena Breuera z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesławem Kukułą. Wpis niemieckiego generała wywołał burzę.

Oni również musieli zrezygnować z Tańca z gwiazdami z ostatniej chwili
Oni również musieli zrezygnować z "Tańca z gwiazdami"

Na trzy dni przed kolejnym odcinkiem „Tańca z gwiazdami” jedna z uczestniczek ogłosiła, że rezygnuje z dalszego uczestnictwa w programie.

REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Co ma zamaskować mit "homofobicznej Polski"?

“Polska najbardziej homofobicznym krajem Europy!” - taką informację możemy od rana przeczytać na rodzimych i zagranicznych stronach LGBT. Kolejny raz bowiem Polska wylądowała na europejskim dole (13/100pkt) rankingu tęczowej organizacji ILGA – lub, jak kto woli, kolejny raz nasza ojczyzna dostała od tęczowych aktywistów pierwsze miejsce w „niezależnym” rankingu homofobii. Tylko... czy to prawda? Czy raport ILGA mierzy homofobię i czy robi to dobrze? Jak NAPRAWDĘ działa ten cały ranking?
 [Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Co ma zamaskować mit
/ Pixabay.com

Dla niektórych raport ILGA będzie nowością. Dla mnie nie jest, bo czytam go już trzeci raz. Tym razem nie budzi on we mnie nawet zdziwienia, bo z pamięci mogę cytować jego słabe, absurdalne strony. Tak dzisiaj, jak i trzy lata temu, raport jest pełen niedorzecznych oczekiwań i ideologicznych założeń. Tak wtedy, jak i dziś, nie mierzy homofobii, a stopień, w jakim dany kraj wykazuje się „tęczowym socjalizmem”. I tak jak wtedy, za pierwszym razem, jak i w tym roku... jest zwyczajnie nudny. To – paradoksalnie – jego najsilniejsza broń, bo nikomu nie chce się go czytać. Wszyscy – szczególnie ci już przekonani – patrzą na gotowy wynik, ślepo go akceptując.

Ja szczerze zachęcam każdego do zapoznania się z oryginalnymi zasadami, podług których ten gniot powstaje, a tym, którzy nie mają ochoty nabijać kliknięć na stronie autorów tej tęczowej niedorzeczności, postaram się jego błędy wyjaśnić w tym tekście.

Nikt nie jest prorokiem w swoim kraju

ILGA jest międzynarodowym, lewicowym BORGiem zrzeszającym organizacje LGBT z ponad 140 krajów. ILGA sponsorowana jest prywatnie oraz m.in. przez Unię Europejską. Jak więc przystało na takiego międzynarodowego molocha, ILGA sama sobie niczym rąk nie brudzi – raporty na poziomie krajowym sporządzają pozarządowe orgi z danego kraju.

I tutaj widzimy pierwszy problem: opinię o Polsce wydały Kampania Przeciw Homofobii i Trans-Fuzja. Ta druga to organizacja kompletnie oszalała na punkcie ideologii gender, wspierająca między innymi pomysł, że istnieją „transseksualne dzieci”. A ta pierwsza, KPH, propagowała przez miesiące całkowicie sfabrykowaną historię zaburzonej anarcho-komunistki ze StopBzdurom o wepchnięciu pod tramwaj.

Jeżeli ktoś uważa więc, że ideolodzy promujący krzywdzenie dzieci i kłamstwa agresywnych działaczy z szemranych kolektywów, napiszą o Polsce dobre słowo, ten ktoś... jest naiwny.

Jak działa raport

Wynik Polski jest alarmujący! Konsekwentnie oddalamy się od krajów UE w kierunku Rosji, Białorusi i Armenii - krajów o najbardziej homo- i transfobicznym prawodawstwie w Europie – histeryzują więc KPH i Trans-Fuzja. Każdy, kto jednak przyjrzał się rankingowi, zrozumie, że powodów do paniki nie ma, bo ranking działa co najmniej dziwnie. A jak działa?
W rankingu ILGA każdy kraj może zdobyć 100 punktów, lub - jak kto woli - 100%. Punkty przyznawane są w tzn. 6 kategoriach "praw człowieka" (można by spierać się tutaj długo, czy samo nazywanie tych kategorii "prawami człowieka" jest poprawne):

➡️- equality/równość

➡️- family/rodzina

➡️- hate crime and hate speech/zbrodnie z nienawiści i mowa nienawiści

➡️- legal gender recognition and bodily integrity/prawne uznanie dżenderu (płci? Tożsamości płciowej? Ani polskie prawo, ani polski język nie znają nic ponad "zwykłą płeć") i integralności cielesnej

➡️- civil society space/publiczna przestrzeń prawa

➡️- asylum/azyl

Każda kategoria podzielona jest na podkategorie-zagadnienia. Zagadnienie (kraj) otrzymuje punkt, jeżeli jego warunek jest wyraźnie i dosłownie spełniony przez prawo danego kraju. Co jednak oznacza „wyraźne i dosłowne spełniony” - tu już jasności nie ma.

Dla przykładu: ILGA nie przyznaje punktu, jeżeli w danym kraju były próby blokowania demonstracji LGBT; demonstracje mogą być jednak czasowo blokowane ze względu na samowolę lokalnych władz, błędy organizacyjne i niejasności prawne. Te same demonstracje mogą być później wspierane na szczeblu państwowym. Co w takim razie robi ILGA? Nie wiemy!

Inny przykład: ILGA zdaje się również nie przyznawać punktów w sytuacji, gdy demonstracje LGBT nie otrzymały "dostatecznej ochrony", sama "dostateczna ochrona" nie jest jednak jasnym określeniem.

Kategorie: równość, wolność, biurokracja

Spójrzmy teraz na główne kategorie i podpunkty rankingu. Jeżeli przyjrzymy się podpunktom - wybrałem tutaj te najciekawsze - zobaczymy, że ranking ma niewiele wspólnego z badaniem homofobii.

Prawdopodobnie najbardziej biurokratyczną kategorią rankingu jest „równość”. Aby dostać pełną liczbę punktów w tym zakresie, kraj musi np. posiadać konstytucję, która DOSŁOWNIE (explicit) zabrania dyskryminacji ze względów na orientację seksualną; NIE liczy się zabranianie wszelkiej dyskryminacji. Musi być to zakaz dyskryminacji ze względu na płciowość. Polska Konstytucja zabrania każdej dyskryminacji. Jaki jest sens wprowadzać podkategorie, skoro nie można bezprawnie gorzej traktować nikogo? Tego już ILGA nie tłumaczy.

Podobnie biurokratycznym podzagadnieniem jest ten o edukacji. Tutaj państwo dostaje punkt, gdy jego ustawy decydujące o kształceniu dzieci i młodzieży wyraźnie zabraniają dyskryminacji gejów i lesbijek. Tak samo jest w przypadku lecznictwa: punkt dostaje każdy kraj z ustawami zakazującymi lekarzom dyskryminacji ze względu na orientację.

W Polsce lekarze i nauczyciele nie mogą dyskryminować Ormian, Azjatów, płaskoziemców, naukowców, ani... gejów. Bo nie wolno dyskryminować wcale. Ponownie: jaki jest więc sens wprowadzania podkategorii? Tutaj ILGA milczy.

Rodzina, zmyślona płeć, zmyślona przemoc

Jeżeli ktoś nadal myśli, że raport ILGA bada homofobię, ten najpóźniej teraz powinien zmienić zdanie: w dalszych kategoriach jest bowiem jeszcze ciekawiej.

By kraj otrzymał tutaj 1 punkt – czytamy w kategorii o rodzinie - proces in vitro musi być w pełni legalny i dostępny. Co w takim razie z krajami, które uznają obywatelstwo człowieka od poczęcia? Proces in vitro jest związany z masową śmiercią zygot. Czy kraj, który nie zezwala na in vitro jest więc per se homofobiczny, bo utrudnia parom lesbijskim korzystanie ze sztucznego zapłodnienia? Tego ILGA już nie tłumaczy.

Dalej: punkt otrzymuje kraj, w którym dziecko może mieć prawnie dwóch ojców, np. gdy biologiczna matka postanowiła przejść proces „zmiany/dopasowania płci”. Płeć przestaje mieć więc jakiekolwiek ugruntowanie biologiczne – ILGA przyznaje punkty, gdy można mieć w dowodzie, że „osobą rodzącą był ojciec”.

Jeszcze dalej: ILGA przyznaje punkt, jeżeli karane są już same słowa, nie tylko czyny, bo ILGA punktuje dodatnio kryminalizację tzn. mowy nienawiści. Jakie są jej granice? No, takie, jak ustalą sobie tęczowi aktywiści!

Gender w prawie

Końcówka regulaminu raportu ILGA to już czysty absurd. Kraj dostaje punkt, gdy nie ma żadnego (!) limitu wiekowego dla prawnej zmiany płci dla dziecka. Mamy więc przedszkolaki, które decydują, czy będą chłopcem, czy dziewczynką.

Kraj traci punkt, jeżeli nie posiada państwowych programów walki z nienawiścią wobec osób urodzonych z aberracjami chromosomalnymi narządów płciowych/układu rozrodczego. Jeżeli więc rząd nie wydaje państwowych pieniędzy na tłumaczenie obywatelom, że obojnactwo istnieje i nie jest niemoralne (czy ktokolwiek naprawdę boi się i nienawidzi osób cierpiących na obojnactwo?), to tęczowy BORG odbiera państwu punkt. Kraj jednak dostaje punkt, gdy preferuje gejów i lesbijki jako azylantów. Bo wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi!

Prawdziwa homofobia

Trudno jest więc brać na poważnie raport ILGA, tak szumnie celebrowany w lewicowych mediach. Tymczasem, prawdziwa homofobia – użyjmy tutaj, z braku lepszego określenia, tego słowa – istnieje i jest mierzalna. Mierzalna sensownie, obiektywnie, bez ideologii.

Jeżeli geje są bici, bo są gejami – to jest to homofobia. Jeżeli lesbijki atakowane są w drodze do domu w busie – to jest homofobia. Jeżeli państwo aktywnie prześladuje swoich obywateli za ich niestandardową orientację – wtedy można mówić o homofobii.

Dlaczego więc ILGA nie mierzy homofobii w swoim rankingu w ten sposób? Czy dlatego, że blado wypadłyby wtedy pewne kraje, gdzie pełno jest imigrantów gwałcących lesbijki w ramach „leczenia i naprawy”? Czy dlatego, że gdy spojrzymy na realną przemoc wobec gejów, dajmy na to w Niemczech (Berlin, 2019r.: 559 ataków, wzrost o 32% w stosunku do 2018r.), to Polska wypada lepiej, niż jej zachodni sąsiedzi? Być może nigdy się nie dowiemy, a już na pewno nie dowiemy się tego z raportu ILGA.



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe