Konflikt między Izraelem a Palestyną. Netanjahu: Będzie trwał tak długo, jak będzie to konieczne

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) podało, że w wyniku konfliktu w Strefie Gazy, 52 tys. Palestyńczyków zostało wysiedlonych, z czego 47 tys. osób szukało schronienia w 58 szkołach prowadzonych przez ONZ. W wyniku izraelskich nalotów zniszczone zostały 132 budynki, a 316 poważnie uszkodzonych.
Benjamin Netanjahu Konflikt między Izraelem a Palestyną. Netanjahu: Będzie trwał tak długo, jak będzie to konieczne
Benjamin Netanjahu / fot. PAP/EPA/SEBASTIAN SCHEINER / POOL

Według danych Izraela, ze Strefy Gazy wystrzelono w jego kierunku ponad 3450 rakiet. W Izraelu zginęło do tej pory 12 osób, w tym dwoje dzieci.

Po stronie Palestyńskiej straty są nieporównywalnie wyższe. Liczbę zabitych bojowników palestyńskich szacuje się na około 160. Do rozpoczęcia walk doszło 10 maja.

 

 

W sieci zamieszczono wiele zdjęć i nagrań z dramatycznych scen, do których dochodzi w czasie izraelskich nalotów. 

 

 

 

 

Siły Obronne Izraela zaznaczają, że walczą by chronić swoich obywateli. Na początku zamieszczonego przez nich wideo można przeczytać "wyobraź sobie twój dom otoczony przez terroryzm".

 

 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu w zamieszczonym wczoraj nagraniu zapowiedział kontynuowanie działań.

- Będziemy kontynuować tak długo, jak będzie to konieczne, aby przywrócić spokój wszystkim obywatelom Izraela. Jestem pewien, że wszyscy nasi wrogowie wokół nas widzą cenę, jaką żądamy za agresję przeciwko nam, i jestem pewien, że wyciągną z tego wniosek.


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe