REKLAMA

„Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie”. Kukiz zapytany o sojusz z PiS

Gdyby wprowadzili prodemokratyczne postulaty, wiele w Polsce zmieniłoby się na lepsze. Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie – powiedział na antenie TVP Info szef Kukiz'15.
 „Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie”. Kukiz zapytany o sojusz z PiS
/ fot. Silar / Wikimedia Creative Commons


– W tej chwili nie chcę jeszcze o tym mówić [kto mógłby rozszerzyć koalicję - przyp. red.]. Ale sądzę, że będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją, że obóz będzie nieco przekształcony – mówił dziś na antenie Polskiego Radia 24 szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zapytany o to, czy chodzi o porozumienie z Pawłem Kukizem, prezes PiS odparł: – To akurat w tym wypadku nie o niego chodziło, chociaż oczywiście bardzo byśmy się ucieszyli i nawet nie jesteśmy daleko od porozumienia. Sądzę, że jesteśmy blisko, ale akurat w tym momencie chodziło o kogoś innego.
 

Co na to Kukiz?


O potencjalne zawarcie porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością w rozmowie na antenie TVP Info był dopytywany sam Paweł Kukiz. Jak przekazał, negocjacje są zaawansowane, a w przyszłym tygodniu może dojść do kolejnego spotkania z Jarosławem Kaczyńskim.

– Chcemy sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej, ustawy antysitwowej, ale kluczowa jest dla nas ordynacja wyborcza. (…) Mówiłem wielokrotnie, że jest mi absolutnie obojętne, z kim wprowadzę swoje idee. Tak samo będzie w tej sytuacji. nie ma też wątpliwości, że chociaż z wieloma rzeczami się nie zgadzam, to właśnie ta opcja polityczna jest mi najbliższa. Gdyby wprowadzili prodemokratyczne postulaty, wiele w Polsce zmieniłoby się na lepsze. Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie – powiedział Kukiz.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura