REKLAMA

Terlecki o transferze Maksymowicza: To mała strata dla wszechświata

To mała strata dla wszechświata - w ten sposób odejście posła Wojciecha Maksymowicza do koła Polski 2050 Szymona Hołowni skomentował w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Ocenił, iż Szymon Hołownia "rozpaczliwie zbiera co się da z Sejmu".
 Terlecki o transferze Maksymowicza: To mała strata dla wszechświata
/ fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Wojciech Maksymowicz, dotychczasowy polityk Porozumienia, były wiceszef resortu nauki, ostatnio poseł niezrzeszony, poinformował w czwartek o tym, że przechodzi do koła parlamentarnego Polska 2050.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapytany o odejście Maksymowicza, stwierdził w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie: "To mała strata dla wszechświata". "Ale no dziwię się, właściwie nie dziwię się panu Hołowni, który rozpaczliwie zbiera co się da z Sejmu, żeby zbudować jakąś własną reprezentację. To dość przykro wygląda, no ale taka jest polityka" - zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Wojciech Maksymowicz w przeszłości był ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, był członkiem Partii Centrum oraz PO. W 2013 r. zrezygnował z członkostwa w PO i dołączył do inicjatywy Jarosława Gowina - najpierw Polski Razem, potem Porozumienia. W rządzie premiera Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję wiceszefa resortu nauki od lipca 2019 do listopada 2020 r.

W kwietniu 2021 r. resort zdrowia poinformował o wszczęciu kontroli na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w sprawie eksperymentów medycznych z zakresu neurochirurgii, w których rzekomo miało dochodzić do wykorzystywania płodów ludzkich pod nadzorem prof. Maksymowicza. Wówczas Maksymowicz zaprzeczył tym doniesieniom i odszedł z klubu PiS.

"Oświadczam, że nigdy ja, ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach, ani nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich, ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji” - podkreślił poseł. "Dla mnie życie ludzkie jest najwyższą wartością" - zapewniał.

Od kwietnia tego roku Maksymowicz, będąc członkiem Porozumienia Jarosława Gowina, pozostawał posłem niezrzeszonym.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura