REKLAMA

Budka wyrzuci Schetynę z Platformy? „Cierpliwość się kończy (...) Nie wykluczam, że się z nim pożegnamy”

- Jeśli miarka się przebierze, jeśli będzie poczucie, że zamiast pracować na dobry wspólny wynik, Grzegorz woli dalej bujać łódką, to nie wykluczam, że się z nim pożegnamy - miał powiedzieć portalowi "gazeta.pl" polityk z władz Platformy.
Grzegorz Schetyna Budka wyrzuci Schetynę z Platformy? „Cierpliwość się kończy (...) Nie wykluczam, że się z nim pożegnamy”
Grzegorz Schetyna / fot. Flickr / European People's Party / CC BY 2.0

We wtorek miało miejsce posiedzenie klubu parlamentarnego Platformy ObywatelskiejJak donosi portal "gazeta.pl", podczas sześciogodzinnych rozmów "poruszono wszystkie kluczowe kwestie z ostatniego czasu: spadające poparcie sondażowe, konkurencję ze strony Polski 2050, jesienną ofensywę programową, los partyjnych konserwatystów, przyszłość ruchu Rafała Trzaskowskiego, przywództwo Borysa Budki i obecnego kierownictwa".

Według informacji portalu, w Platformie Obywatelskiej istnieją obawy, co do przyszłości Ruchu Wspólna Polska, który powstał z inicjatywy prezydenta Warszawy.

- W Platformie powszechna jest obawa, że projekt Trzaskowskiego ma w przyszłości zastąpić Platformę, a miejsce na pokładzie nowego okrętu znajdą tylko nieliczni członkowie obecnej załogi PO - czytamy w artykule.

- Każda strona gra dzisiaj na Rafała, tylko każda w inny sposób. Schetyna chciałby zrobić go szefem Platformy, żeby go utopić i się go pozbyć. Z kolei Budka osłania się Rafałem i apeluje o to, żeby go chronić przed brudem polityki, bo polityk twarz ma jedną i nie można dać go uwalić PiS-owi, a tak się stanie, jeśli za mocno zaczniemy nim grać - powiedział portalowi "gazeta.pl", jeden z rozmówców z Platformy Obywatelskiej.

Podczas spotkania głos zabrał obecny przewodniczący PO Borys Budka, który miał obiecać m.in. "więcej konkretnych działań, wykorzystanie potencjału ludzi Platformy czy jasny przekaz programowy, który nie będzie opierać się jedynie na organizowaniu konferencji prasowych w poszczególnych sprawach".

W tekście można też przeczytać o sprawie konfliktu "budkowców" ze "schetynowcami".

- Z naszych rozmów z politykami z kierownictwa Platformy wynika, że cierpliwość do wewnątrzpartyjnych gierek "schetynowców" się kończy - czytamy w tekście.

- Jeśli miarka się przebierze, jeśli będzie poczucie, że zamiast pracować na dobry wspólny wynik, Grzegorz woli dalej bujać łódką, to nie wykluczam, że się z nim pożegnamy - miał powiedzieć polityk z władz Platformy.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura