"Zamiar zniszczenia polskiej gospodarki energetycznej". ZR Jeleniogórskiego "S" ostro o decyzji TSUE

Media podały w piątek, iż Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Przychylił się tym samym do wniosku Czech, które wniosły skargę przeciwko Polsce. Sprawę w specjalnym oświadczeniu skomentował Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność. Publikujemy je w całości.
/ pixabay.com

STANOWISKO

Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność

z dnia 21 maja 2021 r.,

w sprawie decyzji TSUE o wstrzymaniu wydobycia w KWB Turów

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dnia 21 maja 2021 roku, na wniosek Czech, wydał decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wydobycia w Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

Podjęta przez TSUE decyzja jednoznacznie skierowana jest przeciwko Polsce i Polakom.

Zamiar zniszczenia polskiej gospodarki energetycznej i zamiar pozbawienia tysięcy ludzi, setek rodzin, podstawowego źródła dochodu z pracy w kopalni i elektrowni i na rzecz tych wielkich przedsiębiorstw, świadczy o wrogim nastawieniu do naszego Kraju i naszych obywateli.

Wzywamy Rząd Polski, Parlament RP, do podjęcia zdecydowanych działań w stosunku do autorów tego oburzającego wyroku. Oczekujemy jednoznacznych decyzji i jednoznacznej oceny antypolskich, bandyckich wymysłów unijnych biurokratów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe