REKLAMA

„Suedeutsche Zeitung” o Lewandowskim: Wybitny napastnik, zapisał się w historii piłki nożnej

Rekord Roberta Lewandowskiego to "kolejny duży kamień milowy" w jego karierze – pisze w sobotę "Suedeutsche Zeitung", dodając, że napastnik zapisał się w historii piłki nożnej.
 „Suedeutsche Zeitung” o Lewandowskim: Wybitny napastnik, zapisał się w historii piłki nożnej
/ fot. PAP/EPA/Alexander Hassenstein / POOL

Lewandowski w sobotnim meczu przebił rekord bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. Historyczny wynik 40 goli należał nieprzerwanie do Gerda Muellera od sezonu 1971/72. W meczu z FC Augsburg Polak zdobył swojego 41. gola w tym sezonie – w 90. minucie meczu.

To kolejny duży kamień milowy w karierze 32-letniego polskiego napastnika, który tytuł króla strzelców Bundesligi zdobywał w latach 2014, 2016, 2018, 2019 i 2020 – podkreśla "SZ".

– Obecnie Robert to najlepszy napastnik świata – ocenia jego trener Hansi Flick.

O Lewandowskim w superlatywach wypowiada się też Karl-Heinz Rummenigge, CEO Bayern Monachium, uznając Polaka za jednego z najcenniejszych zawodników w historii klubu. – Grałem z Gerdem Muellerem i wiem, że Robert marzył o tym dniu z całego serca. Obydwaj to wybitni napastnicy w całej historii piłki nożnej – mówi.

Prezes klubu Herbert Hainer skomentował, że FC Bayern może być „niezmiernie dumny, że kibice na całym świecie kojarzą tych dwóch niezwykłych napastników z naszym klubem”.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura