REKLAMA

„Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach…”. Szef PiS odsłania kulisy negocjacji z Kukiz'15

Porozumienie Prawa i Sprawiedliwości z Kukiz'15 jest możliwe? Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego „są sprawy, w których możemy współdziałać”.
 „Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach…”. Szef PiS odsłania kulisy negocjacji z Kukiz'15
/ fot. Flickr / Piotr Drabik / CC BY 2.0

Portal wPolityce.pl opublikował w niedzielę fragment wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jednym z tematów, które poruszono w rozmowie było ewentualne porozumienie Prawa i Sprawiedliwości z partią Pawła Kukiza. Jak podkreślił szef PiS, partia pracuje nad tym, aby poszerzyć poparcie w parlamencie dla rządu.

Zapytany o kwestię współpracy z Kukiz’15 Kaczyński przyznał, że ma nadzieję, że „są sprawy, w których możemy współdziałać”.

– Pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego. Osobiście bardzo go polubiłem. (…) Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię – powiedział serwisowi wPolityce.pl prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnimy, że kilka dni temu szef Kukiz’15 przyznał na antenie TVP Info, że ma nadzieję na pozytywny finał negocjacji z Prawem i Sprawiedliwością.

– Mówiłem wielokrotnie, że jest mi absolutnie obojętne, z kim wprowadzę swoje idee. Tak samo będzie w tej sytuacji. nie ma też wątpliwości, że chociaż z wieloma rzeczami się nie zgadzam, to właśnie ta opcja polityczna jest mi najbliższa. Gdyby wprowadzili prodemokratyczne postulaty, wiele w Polsce zmieniłoby się na lepsze. Mam nadzieję, że podpiszemy porozumienie – mówił Kukiz.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura