Jest komunikat Ryanair ws. wymuszenia lądowania w Mińsku. Kuriozalny

Na lotnisku w Mińsku został zmuszony do lądowania samolot linii Ryanair, który leciał z Aten do Wilna. Stało się to pod pretekstem groźby zamachu bombowego. Portal Onliner poinformował, że jednym z pasażerów był opozycyjny działacz Raman Pratasiewicz. Został on w Mińsku zatrzymany - Porwanie samolotu cywilnego to bezprecedensowy akt terroryzmu państwowego, który nie może pozostać bezkarny – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Samolot wylądował już w Wilnie. Jednak na pokładzie brakuje kilku osób, w tym Ramana Pratasiewicza
samolot Ryanair Jest komunikat Ryanair ws. wymuszenia lądowania w Mińsku. Kuriozalny
samolot Ryanair / Wikipedia CC BY-SA 2,5 WikiABG

- Samolot wylądował bezpiecznie, pasażerowie zostali ewakuowani, podczas gdy lokalne służby dokonały kontroli bezpieczeństwa na pokładzie. 

Niczego nie znaleziono, służby opuściły samolot, który wystartował ponownie, z pasażerami i załogą, po ok 7 godzinach postoju w Mińsku. 

Start do Wilna nastąpił o 18:50 czasu brytyjskiego (20:50 czasu lokalnego, w Mińsku) i bezpiecznie wylądował o 19:25 (21:25 lokalnego czasu).

Ryanair  poinformował odpowiednie narodowe i europejskie agencje ds. bezpieczeństwa i ochrony i pragnie gorąco przeprosić wszystkich pasażerów lotu za opóźnienie, które było niezależne od przewoźnika.

- pisze Ryanair na swoim profilu na Twitterze. 

[z angielskiego tłumaczyła Joanna Kraska]

Ani słowa o aresztowaniu Ramana Pratasiewicza.

"Przepraszamy za opóźnienie"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe