REKLAMA

Kompromitacja polityków opozycji. Chcieli zadrwić z Prezydenta, a zadrwili sami z siebie

- Prezydent w ramach państwowej wizyty złożył wieniec w Mauzoleum Ataturka. Kolejność barw na wieńcu wskazuje, że złożył go prezydent Indonezji, ewentualnie książę Monako - napisała Danuta Huebner publikując zdjęcie Prezydenta Andrzeja Dudy składającego wieniec w czerwono-białych barwach. Co ciekawe tweet o podobnej treści napisał również Grzegorz Furgo. Na podobną kompromitację załapał się również prof. Żerko.
Prezydent Andrzej Duda składa wieniec w Mauzoleum Ataturka Kompromitacja polityków opozycji. Chcieli zadrwić z Prezydenta, a zadrwili sami z siebie
Prezydent Andrzej Duda składa wieniec w Mauzoleum Ataturka / Prezydent.pl Jakub Szymczuk KPRP

Huebner pośpiechu kasowała wpis. Wieńce w takich właśnie barwach są składane w Mauzoleum Ataturka przez delegacje wszystkich państw, ponieważ tego właśnie wymaga protokół.

Danuta Huebner, były członek PZPR, była w rządzie SLD szefową Komitetu Integracji Europejskiej, oraz wiceministrem spraw zagranicznych. Obecnie jest europosłem Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Furgo jest byłym politykiem Nowoczesnej, obecnie Platformy Obywatelskiej.

- Pomogę - barwy wieńca składanego w Mauzoleum Ataturka zostały wprowadzone jako zasada protokolarna przez prezydenta Erdogana. Na zdjęciu poniżej pani kanclerz Merkel składa wieniec. Co do barw Indonezji odsyłam do przewodniczącego Budki - coś wie na ten temat Nie ma za co

- wyjaśnia minister Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura