REKLAMA

[FOTO] Cała Europa omija Białoruś. Obrazy z radarów robią wrażenie

„Europa w akcji” – komentuje na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, dołączając do wpisu obraz z radaru, pokazujący ruch lotniczy w Europie. Widać tylko jedną pustą plamę - jest to Białoruś.
 [FOTO] Cała Europa omija Białoruś. Obrazy z radarów robią wrażenie
/ PAP/EPA/TOMS KALNINS

Zatrzymanie samolotu z Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie to akt państwowego terroryzmu ze strony Białorusi 

- ocenił premier Mateusz Morawiecki, który na Radzie Europejskiej zaproponował, by wszystkie loty UE-Białoruś zostały wstrzymane do czasu uwolnienia dziennikarza. Przywódcy Unii Europejskiej przystali na tę decyzję, faktycznie zakazując lotów pasażerskich między UE oraz Białorusią. Co więcej, europejskie linie lotnicze postanowiły omijać w swoich rejsach przestrzeń nad terytorium państwa dowodzonego przez Alaksandra Łukaszenkę. Efektem jest bardzo ciekawe zjawisko.

 

„Europa w akcji” 

– komentuje na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, dołączając do wpisu obraz z radaru, pokazujący ruch lotniczy w Europie. Widać tylko jedną pustą plamę - jest to Białoruś.

 

Nad Białorusią latają w tej chwili tylko samoloty spoza UE, głównie białoruskie, rosyjskie i tureckie. A Belavia, czyli białoruskie linie lotnicze odwołują loty do Europy. Na ich stronie można przeczytać, że linie telefoniczne są przeciążone, więc kontakt utrudniony

- informuje Grzegorz Sadowski, red. naczelny MyCompany Polska.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura