REKLAMA

[video] "Nie ma tam mowy o jakimś pomyśle". Kazik u red. Mazurka krytykuje Polski Ład

Gościem w "Porannej Rozmowie RMF FM" był Kazik Staszewski, który skomentował m.in zaprezentowany kilka tygodni temu przez koalicję rządzącą Polski Ład. - To pakiet wyborczy. Nie ma w nim mowy o jakimś pomyśle - stwierdził muzyk.
 [video]
/ screen YT - RMF FM

Uwierzę, że koncerty wróciły, jak wyjdę na scenę i skończę pierwszy 

- mówił nt. odmrażania obostrzeń artysta. 

 

Nie będzie w tym roku wakacji. Spis koncertowy jest bardzo obfity. Praktycznie nie mam takiego dłuższego terminu niż 4 dni wolnego (...) Muszę powiedzieć jednak, że to już szósty spis, który dostałem od menedżera od jesieni ubiegłego roku. One wszystkie w stu procentach się rozpadały. Tutaj też wielki optymizm, koncerty od 4 czerwca, ale praktyka mówi co innego. Już widzę, że pojawiają się SMS-y od Piotrka, że ten jest odwołany, ten jest przesunięty na sierpień. Więc jest sytuacja, że nikt nic nie wie

- dodał. Zapytany o regulowanie statusu artysty zawodowego odparł, że państwo nie powinno nadawać statusu artysty.

 

To jest bardzo wątpliwa sytuacja, że ktoś - nie wiem kto i w jaki sposób - mógłby nadać taki status komukolwiek (...) Przyznawanie pieniędzy przez związki twórcze jest działaniem socjalistycznym. Weźmy taką dosyć istotną pracę, jaką jest kopanie rowów. Jeżeli ktoś kopie złe rowy, to dlaczego trzeba go w jakiś sposób wspierać? Powinien albo się podszkolić, albo zmienić zawód. Rowy prawidłowo wykopane są równie istotne jak dobre piosenki lub dobre wiersze

- powiedział Kazik. Pytany o sprawy polityczne stwierdził, że w dalszym ciągu nie czuje zagrożenia dla swojej wolności, ale martwi go marsz obecnej władzy w kierunku "realnego socjalizmu".

 

To zbiór obietnic wyborczych, trudno tu mówić o jakimś pomyśle. Dostaniemy 770 mld z Unii i oddamy. Nie ma ani słowa o tym, jak zmniejszymy uciski przedsiębiorcom, o edukacji (...) Jak jest sprawiedliwie, skoro największe koncerny w Polsce nie płacą ani złotówki podatku?

- podsumował muzyk.

 

 

 


 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura