"Kiedyś nosiliście mnie na rękach...". Mateusz Kijowski pisze gorzki list do Michnika

Mateusz Kijowski miał być "mężem opatrznościowym" opozycji, nowym "Wałęsą", który poprowadzi legiony "demokratów" do zwycięstwa z "pisowskim reżimem". Był promowany przez "wiodące media" w Polsce i za granicą. W końcu jednak sława przebrzmiała i zaczęły się problemy z prawem. Dziś "wiodące media" o nim nie pamiętają... Dlatego napisał dość gorzki w tonie list do Adama Michnika.
Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski / Screen YouTube Mateusz Kijowski Projekt

- Wierzę, że wartości, które spowodowały, że się spotkaliśmy i polubiliśmy, nadal są dla nas obu ważne. Co prawda rok temu napisałeś, że nie znajdziesz w najbliższym czasie okienka, żeby ze mną porozmawiać, ale to na pewno wynikało z Twojego napiętego harmonogramu w obronie polskiej demokracji i wolnych mediów.

- pisze Kijowski, który ma pretensje o to, że Michnik broni białoruskich opozycjonistów, a nie pomaga "obrońcom demokracji" w Polsce

- Z tego powodu zostałem oskarżony przez podległą reżimowi prokuraturę. Zostałem oskarżony o przywłaszczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych i o poświadczenie nieprawdy w dokumentach finansowych. Zostałem skazany nie za przywłaszczenie, ale za te nieszczęsne dokumenty – sąd I instancji uznał, że nic nie przywłaszczyłem. Wczoraj odbyła się apelacja. Twoja Gazeta nie była zainteresowana, co się dzieje ze mną, którego kiedyś niemal nosiliście na rękach.

- wyrzuca Michnikowi Kijowski

- od czterech lat nie mogę znaleźć żadnego źródła utrzymania. Wysyłam liczne zgłoszenia do pracy w obszarach, w których przez lata pracowałem, a także na stanowiska, do których większość z nas ma kwalifikacje, jak kasjer, kierowca, kurier – nie otrzymuję żadnej odpowiedzi. Bo odważyłem się wystąpić przeciwko władzy.

Ty wiesz, czym jest wilczy bilet. Wiesz, bo Twoja Agora zatrudniła Lesława Maleszkę, kiedy udowodniono mu współpracę ze służbami PRL-u.

Wobec mnie nie znaleźliście tego poziomu współczucia czy zrozumienia.

- żali się Kijowski

Z całością listu można się zapoznać TUTAJ


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe