Karteczki samoprzylepne – mała rzecz, a cieszy i… pomaga

Karteczki samoprzylepne cieszą się już długa historią i wciąż są hitem. Właściwie dziś trudno o miejsce pracy czy też dom, w którym nie byłyby obecne. I jak to zazwyczaj bywa, także w przypadku karteczek biurowych sprawdza się, że proste rozwiązania są najbardziej pomocne, skuteczne i… uniwersalne.
 Karteczki samoprzylepne – mała rzecz, a cieszy i… pomaga
/ grafika: ofix.pl

Artykuł Sponsorowany

 

  1. Karteczki samoprzylepne – pomoc w pracach biurowych.
  2. Ułatwienie nauki.
  3. Dla zapominalskich.

Proste rozwiązania ułatwiające pracę, naukę czy też codzienne obowiązki są bezcenne. Do takich należą niepozorne karteczki samoprzylepne, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Te akcesoria to już ponad 40 lat tradycji, a wciąż mają się dobrze i cieszą się szerokim zainteresowaniem. Prosty patent polegający na umieszczeniu na papierze kleju, który nie przywiera mocno, dzięki czemu karteczki można odklejać bez zostawiania śladów, sprawił, że stały się one popularne na całym świecie. Ich wybór co do formatu i kolorów jest bardzo szeroki. Jak więc można je optymalnie wykorzystać i dlaczego warto to zrobić? O tym w dalszej części tekstu.

Karteczki samoprzylepne – pomoc w pracach biurowych

Wydaje się, że pierwszą sferą, jaką zawładnęły karteczki samoprzylepne, były różnego rodzaju biura. Dzięki karteczkom łatwo jest opisywać dokumenty i zaznaczać te kluczowe. To niewątpliwie skraca potem czas poszukiwania tych kluczowych w gąszczu mniej nas interesujących papierów. Karteczki samoprzylepne są bardzo pomocne w planowaniu wykonywania prac i oznaczania ich etapu, np.: w planach, robione, zrobione. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie zadanie jest już za nami, a które wymaga jeszcze trochę czasu. Dobrze też na koniec intensywnego dnia w pracy zapisać sobie na karteczce samoprzylepnej to, co mamy do zrobienia na następny dzień (gdyż pamięć bywa ulotna), i przykleić ją na monitorze. Dobrze wybrać w tym celu karteczki w jaskrawym kolorze – w ten sposób na pewno nie umkną naszej uwadze. Karteczki samoprzylepne sprawdzą się także jako podręczny notes do zapisywania na szybko numerów telefonów – gdy je gdzieś przykleimy, mamy pewność, że nie zawieruszą się w stosie dokumentów. To także skuteczne rozwiązanie, jeśli chcemy na szybko przekazać jakąś kluczową informację naszym współpracownikom.

Ułatwienie nauki

Karteczki samoprzylepne to również patent na ułatwienie sobie nauki. Za ich pomocą można zaznaczyć kluczowe strony w podręczniku czy też w lekturze bez traktowania książki zakreślaczem. Wtedy mamy też pewność, że  (w przeciwieństwie na przykład do zakładek) karteczki z książki nie wypadną. Karteczki są też bardzo przydatne na przykład do nauki słówek. Można na każdej z nich oddzielnie zapisać jakieś obce słowo, przykleić na tablicy, meblach czy na ścianie i w ten sposób „obywać” się z danym wyrazem. Częste zawieszanie wzroku na karteczce sprawi, że słówka na pewno zapadną w pamięć. To także dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o naukę matematycznych i fizycznych wzorów czy też symboli pierwiastków. Takie karteczki są bardzo ekonomiczne, bo za niewielką cenę możemy mieć ich 100, a nawet 1200 – i to w różnych barwach i formatach https://www.ofix.pl/kategoria/notesy-samoprzylepne-171. Jest więc to opłacalna inwestycja w naukę.

Dla zapominalskich

Karteczki samoprzylepne przyklejone na przykład na lodówkę to także ułatwienie w organizacji dnia dla zapominalskich oraz dla tych, którzy mają za dużo na głowie. Na nich możemy spisać listę zakupów (do wykonania dla siebie czy też domowników), informację o wizycie w urzędzie czy też u lekarza. Dzięki ekspozycji karteczek w widocznym miejscu będziemy mieć pewność, że informacja nie umknie naszej uwadze i nie zapodzieje się gdzieś. W ten sposób unikniemy tłumaczenia się domowników, że coś „znikło” albo że zostało „niezauważone”.

Dobra organizacja pracy i życia codziennego za pomocą karteczek samoprzylepnych i innych artykułów biurowych wysokiej jakości –  dostępnych na przykład w sklepie internetowym Ofix –  to sposób na efektywne działanie i oszczędność czasu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe