REKLAMA

"Przepraszam... Jesteś współodpowiedzialna". Politycy PO na wyprzódki odcinają się od asystenta Kidawy-Błońskiej

Asystent Małgorzaty Kidawy Błońskiej kilka miesięcy temu na portalu zrzutka.pl opublikował dramatyczny apel z którego wynikało, że choruje na białaczkę, a jedynym ratunkiem dla niego jest eksperymentalne leczenie w USA, którego koszt wynosi około 30 tys. zł. O pomoc dla niego apelowali liczni politycy Platformy Obywatelskiej, m.in Małgorzata Kidawa-Błońska. Malinowski był wówczas jej asystentem społecznym. Jak dziś się okazało, mężczyzna historię o chorowaniu na białaczkę po prostu wymyślił.
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk

- Wiele osób bardzo się zawiedzie, ale muszę napisać prawdę. Leczę się psychiatrycznie. Nie miałem pieniędzy i zbiórki pozwoliły mi przeżyć. Wszystkich przepraszam

- pisze na Twitterze Krzysztof Malinowski, były asystent Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, który twierdził, że choruje na białaczkę i organizował zbiórki pieniężne na leczenie.

- Przepraszam, że dopiero teraz, ale wczoraj od rana do wieczora spotkania w Warszawie,a dzisiaj mam temperaturę i chyba zapalenie gardła. Ale i tak nie wiem co powiedzieć. Jeśli @Krzych75 mnie i Was oszukał, to trudno będzie jeszcze komuś uwierzyć. A to byłaby największa strata:(

- pisze Izabela Leszczyna znana posłanka Platformy

- Iza, uwiarygadniałaś tego człowieka wobec szefostwa Zbiórki oraz wobec ludzi, którzy wpłacali pieniądze. Jesteś współodpowiedzialna za tę sytuację.

- komentuje była działaczka PO Aleksandra Wasilewska

- Całe życie staram się pomagać ludziom w potrzebie. Wspieram zbiórki na leczenie. Jestem wstrząśnięta, że można to wykorzystać, by oszukać innych. @Krzych75 wyrządził ogromną krzywdę przede wszystkim osobom, które naprawdę potrzebują pomocy (...) Tak jak wiele osób, które wierzyły w jego szczerość, czuję się oszukana. Uważam, że wszystkie szkody wyrządzone przez Krzysztofa Malinowskiego muszą zostać przez niego naprawione, a on sam powinien ponieść konsekwencje prawne swojego zachowania.

- pisze Kidawa-Błońska

- Należało reagować wówczas, gdy Pani otrzymywała pierwsze informacje o oszustwie. Nie wierzę, by nikt z Was nie zobaczył podczas osobistych spotkań w czasie pandemii, że to jest chory psychicznie człowiek.

- komentuje Aleksandra Wasilewska

- W sprawie oszusta @Krzych75 mam tylko 1 pytanie. Pani Poseł @Leszczyna - czy po tym jak administratorzy Zrzutka.pl podejrzewający oszustwo zablokowali jego konto uniemożliwiając wypłatę pieniędzy- podjęła Pani interwencję w serwisie umożliwiając mu dalsze działania?

- pyta red. Wojciech Wybranowski


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura