Komorowski o kondycji opozycji: Jest powód do martwienia się

Platforma powinna strzec się błędów – mówił był prezydent Bronisław Komorowski, komentując w Polsat News ostatnie działania opozycji.
Był prezydent Bronisław Komorowski Komorowski o kondycji opozycji: Jest powód do martwienia się
Był prezydent Bronisław Komorowski / Flickr.com/Platforma Obywatelska RP/(CC BY-SA 2.0)

– Szczerze mówiąc nie znam przypadku, żeby ktoś wygrał samym programem. Natomiast program oczywiście jest niezbędny do tego, aby przekonać ludzi, że wie się, co jest lepsze dla Polski, że się to potrafi przeprowadzić – mówił Komorowski w Polsat News.

– Powiem w ten sposób. Oczywiście jest powód do martwienia się, jeśli chodzi o kondycję opozycji. Ja nie zachęcam opozycji, żeby za szybko „wystrzelała” się z projektów, które przygotowują te partie opozycyjne, bo trzeba to „wystrzelić” przedwyborczo – doradzał dalej opozycji był prezydent.

"Tu Platforma nie miała dobrego wyjścia"

Komorowski stwierdził także, że ostatnie kłopoty Platformy to „trochę konsekwencja tego, że Lewica się dogadała z PiS”, ws. głosowania dotyczącego Funduszu Odbudowy.

– Tu Platforma nie miała dobrego wyjścia (ws. głosowania dot. Funduszu Odbudowy – red.). Ale powinna strzec się innych błędów – stwierdził polityk.

– Na przykład wyrzucanie w sytuacji kryzysowej, pogłębianie kryzysu przez decyzje personalne, eliminujące ważnych, sensownych ludzi, to jest bardzo groźny błąd polityczny, za który zawsze się płaci – podkreślił Komorowski.

Przypomnijmy, że 4 maja, Sejm przyjął ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Przyjęcie dokumentu poparła większość posłów klubu PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska2050. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu, a Konfederacja opowiedziała się przeciwko ustawie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe