REKLAMA

Ambasada USA przy Watykanie wywiesza flagę LGBT

Personel placówki ambasady USA przy Stolicy Apostolskiej zdecydował się na zaskakujący gest.
Flaga LGBT, zdjęcie ilustracyjne Ambasada USA przy Watykanie wywiesza flagę LGBT
Flaga LGBT, zdjęcie ilustracyjne / Flickr.com/Elvert Barnes/(CC BY-SA 2.0)

Personel placówki Stanów Zjednoczonych przy Watykanie poinformował w mediach społecznościowych, że ambasada włącza się w obchody "Pride Month", czyli Miesiąca Dumy środowisk LGBT+.

„Stany Zjednoczone szanują godność i równość osób LGBTQI+. Prawa osób LGBTQI+ są prawami człowieka” – oświadczyła ambasada na Twitterze.
 

 

"Obchodząc w czerwcu Miesiąc Dumy, nie tylko obserwujmy, jak daleko zaszliśmy w walce o prawa człowieka osób LGBTQI+, ale także uznajmy wyzwania, które wciąż przed nami stoją" – napisał  Sekretarz Stanu USA Antony Blinken w oświadczeniu wydanym 1 czerwca.

 

 

Na początku br. Blinken ogłosił, że w trakcie Pride Month, ambasady i konsulaty USA na całym świecie mogą wywieszać tęczową flagę na tym samym maszcie co flaga amerykańska.

Franciszek: Zło przejawia się w gender

W tym miejscu warto przypomnieć wypowiedź papieża Franciszka, który w ubiegłym roku, w książkowym wywiadzie o Janie Pawle II wprost skrytykował promowanie ideologii gender

– Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – tłumaczył Ojciec Święty.
Jak tłumaczył bowiem papież, jego zdaniem ideologia ta chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne

– Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę – ocenił Franciszek i dodał, że ideologia ta nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas.

– To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność – tłumaczył Ojciec Święty.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura