REKLAMA

Tarczyński mocno o słowach Jaśkowiaka. "Skandaliczne słowa, skandaliczne wystąpienie"

Europoseł PiS Dominik Tarczyński w ostrych słowach skomentowało wystąpienie prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
Europoseł PiS Dominik Tarczyński Tarczyński mocno o słowach Jaśkowiaka.
Europoseł PiS Dominik Tarczyński / fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

1 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności został zainaugurowany projekt Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który brał udział w wydarzeniu, podczas swojego przemówienia mówił o "pruskim elemencie".

– Generalnie muszę powiedzieć, że u nas jednak ten pruski element, te 123 lata tej obecności w Prusach i to wszystko co się z tym wiązało, jednak prowadzi do tego, że się świetnie rozumiemy, jeśli chodzi o Gdańsk, jeśli chodzi o Wrocław – mówił polityk.

– Uważamy po prostu, że z wiedzy, z nauki – warto czerpać, należy czerpać i w związku z tym, tak dobrze się u siebie wzajemnie czujemy – dodał Jaśkowiak.

"To jest postawa niegodna, hańbiąca"

Wypowiedź prezydenta Poznania wywołał falę negatywnych komentarzy, w tym ze strony europosła PiS Dominika Tarczyńskiego.

W rozmowie z serwisem wPolityce.pl, polityk stwierdził: „To skandaliczne słowa, skandaliczne wystąpienie”. – Z drugiej strony to kolejne ukazanie różnicy między nami. To pokazuje, z czym PiS walczy. Mamy przeciwko sobie obóz, który w ten sposób się wypowiada, myśli i czuje – tłumaczył Tarczyński.

– Jak słyszeliśmy, pan Jaśkowiak czuje się dobrze w takich, a nie innych okolicznościach, miejscach – dodał polityk.

– Jeżeli pan Jaśkowiak chce czerpać z zaborów, to Polacy będą oceniać tego typu postawę kartką wyborczą. W mojej ocenie to jest postawa niegodna, hańbiąca – podkreślił dalej europoseł.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura