Krysztopa: "Rzecznik PiS narusza prawo banując OKO Press"? Doskonale! Zaraz się dobierzemy do Tuska!

Agorowy portal "obrońców demokracji" OKO Press został zbanowany przez rzeczniczkę Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Oburzony portal spytał prawników czy aby nie jest to złamaniem prawa. Obawy "obrońców demokracji" potwierdza mec. Krzysztof Pluta. I to może być doskonała wiadomość!
 Krysztopa: "Rzecznik PiS narusza prawo banując OKO Press"? Doskonale! Zaraz się dobierzemy do Tuska!
/ screen YouTube
Beata Mazurek według pana eksperta miałaby łamać prawo prasowe a nawet konstytucję. Abstrahując od rozważań na temat tego czym się różni profil prywatny urzędnika od oficjalnego oraz od pytania czy na poparcie dowolnej tezy zawsze znajdzie się jakiś ekspert, warto docenić wysiłki walczących o to "żeby było tak jak było".

Warto, ponieważ przypadków banowania dziennikarzy i zwykłych obywateli przez urzędników jest więcej. Ja wprawdzie za dziennikarza uważam sie jedynie formalnie, można powiedzieć, że "pełnię obowiązki dziennikarza", jednak w obliczu prawa prasowego nim jestem. A jestem zbanowany prez następujących obecnych lub byłych urzędników, którzy zbanowali mnie zdaje się jeszcze za czasów swojego urzędowania:

1. Donald Tusk (na wszystkich swoich profilach, w tym jak najbardziej oficjalnych)
2. Radosław Sikorski
3. Borys Budka
4. Jan Grabiec (nie urzędnik, ale rzecznik partii jak Beata Mazurek, nie wiem czy się liczy)
5. Janusz Piechociński
6. Tomasz Siemoniak
7. Stanisław Koziej

Więcej nie chciało mi się szukać. Z niecierpliwością czekam aż OKO Press wyrychtuje mi podstawę prawną, posprawdzam daty i ziuu pozwy do sądu. 

Cezary Krysztopa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe