REKLAMA

Co z inicjatywą Trójmorza? Jednoznaczne słowa Witek. „Dzisiaj z perspektywy…”

Współpraca w ramach inicjatywy Trójmorza miała dać Europie impulsy: modernizacyjny, integracyjny i zjednoczeniowy. Z perspektywy pięciu lat, możemy powiedzieć, że impulsy te kształtują podejmowane przez nas działania - oceniła marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas I Forum Parlamentarnego Trójmorza.
 Co z inicjatywą Trójmorza? Jednoznaczne słowa Witek. „Dzisiaj z perspektywy…”
/ screenYT

Witek przypomniała, że "podczas drugiego szczytu inicjatywy Trójmorza, W 2017 r. prezydent Andrzej Duda podkreślał, że współpraca w ramach inicjatywy ma dać Europie trzy impulsy: modernizacyjny, integracyjny i zjednoczeniowy". "Dzisiaj z perspektywy niemal pięciu lat funkcjonowania projektu, możemy powiedzieć, że wszystkie te impulsy aktywnie kształtują podejmowane przez nas działania" - powiedziała.

Tłumaczyła, że "impuls zjednoczeniowy Trójmorze wysłało Europie już w momencie przyjęcia deklaracji w Dubrowniku. Udało się bowiem pod hasłem współpracy regionalnej spoić państwa Europy środkowo-wschodniej należące do Unii Europejskiej, państwa stosunkowo nowe w tej strukturze, jednak z ogromnym potencjałem rozwojowym i ogromnym potencjałem na przyszłość". Dodała, że "impuls integracyjny współpracy trójmorskiej to także spajanie naszych państw za pomocą sieci różnorodnych połączeń komunikacyjnych - transportowych, energetycznych oraz cyfrowych". "Impuls modernizacyjny Trójmorza w pierwszej kolejności nawiązuje do wymiaru ekonomicznego, unowocześnienia gospodarek, rozwoju nowych technologii oraz sfery cyfrowo-informacyjnej" - mówiła.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura