REKLAMA

"Prawaki nie mają czego odesłać... ". Czytelnicy odsyłają Tokarczuk książki, Fundacja autorki odpowiada

Kilka dni temu Olga Tokarczuk udzieliła wywiadu włoskiemu "Corriere della Sera", w mocnych słowach oczerniając Polskę. Oburzeni zachowaniem pisarki czytelnicy postanowili odesłać Tokarczuk jej książki.
Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk / Flickr.com/Fryta 73/(CC BY-SA 2.0)

„Wirus pomógł reżimom”, „ataki na ruch LGBT wymykają się spod kontroli", niektóre gminy mogą deklarować, że są "strefami wolnymi od LGBT",  a prawo dotyczące aborcji jest „barbarzyńskie” – tak Polskę opisywała w rozmowie z włoskim dziennikiem Tokarczuk.

Do tego pisarka zaangażowała się w działalność fundacji, która ma walczyć z dyskryminacją osób LGBTQ+ w Polsce.

#OdeślijOldzeKsiążkę

W odpowiedzi na kolejny już atak pisarki na Polskę, czytelnicy rozpoczęli akcję #OdeślijOldzeKsiążkę, w ramach której odsyłają noblistce jej dzieła. 

Tokarczuk nie przejęła się chyba jednak wzburzeniem czytelników. W mediach społecznościowych Fundacji Olgi Tokarczuk pojawiła się bowiem taka informacja:

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi akcji odsyłania książek, a także możliwości skorzystania z nich w zamian za wpłatę na rzecz Fundacja Olgi Tokarczuk informujemy, iż wszystkie nadesłane do nas egzemplarze przekażemy w ramach wsparcia na aukcję charytatywną na rzecz organizacji walczących o prawa osób LGBT+.

Ogłoszenie Fundacji wywołało wiele komentarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura