REKLAMA

[video] Feministycznej dziennikarki "pomysł" na przekonanie do lewicy: "Dawanie tyłka każdemu chłopcu, który..."

"Jaś" Kapela publicysta Krytyki Politycznej, który ostatnio ciężko przeszedł wywiad w Hejt Parku Krzysztofa Stanowskiego, był gościem w wywiadzie na videoblogu Maliny Błańskiej, byłej dziennikarki Wirtualnej Polski, aktywnej jako feministyczna videoblogerka.
Malina Błańska, Jaś Kapela [video] Feministycznej dziennikarki
Malina Błańska, Jaś Kapela / Screen YouTube Malina Błańska

Większość wywiadu to egzegeza porażki jakiej doznał Kapela w starciu ze Stanowskim, zapewniania Kapeli o tym, ze w zasadzie "zaorał Stanowskiego", który "jest chamem" i nie chciał mu "dać tysiaka".

A jednym z wątków jest taka beznadzieja wyrażana przez Malinę Błańską odnośnie szans przekonania do "progresywnych" idei lewicy "chłopców z Konfederacji", "nacjonalistów" (nie wiadomo dlaczego to jej się kojarzy ze Stanowskim, który akurat w poglądach wydaje się być dość centro-prawicowy), oraz takiej tajemniczej konstrukcji "chłopców z Wykopu" (wbrew przekonaniu Błańskiej na Wykopie dominują obecnie poglądy właśnie "progresywne").

Bardzo ciekawy jest sposób jaki Błańska, ku konsternacji Kapeli zaproponowała (oznaczając na nagraniu jako "żart"):

- Jakimś rozwiązaniem doraźnym jest wiesz, dawanie tyłka każdemu napotkanemu chłopcu z takiej grupy. I to moim zdaniem jest jedyna możliwa pomoc, jaką współczesna kobieta może zaoferować tym mężczyznom. Bo nie ma rozwiązania systemowego. Ja wiele wieczorów spędziłam rozmawiając na ten temat, ale może ty masz jakiś pomysł jak do nich dotrzeć? Jak spróbować wyszarpać ich z tej Konfederacji? I uratować ich, bo ja mam poczucie, że to są meżczyźni którzy... Oni w ogromnej mierze pochodzą z małych miast, a nie z Warszawy. Z tych małych miast wyjeżdżają kobiety, a oni zostają...

- mówi Błańska

Zresztą, obejrzyjcie sami (powyższa kwestia ok 33 minuty)

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura