Prezydent Duda: Przyjęliśmy z Agatą drugą dawkę szczepionki

Prezydent Andrzej Duda poinformował w mediach społecznościowych, że wraz z żoną zostali już zaszczepieni dwoma dawkami preparatu firmy Moderna.
Prezydent Andrzej Duda Prezydent Duda: Przyjęliśmy z Agatą drugą dawkę szczepionki
Prezydent Andrzej Duda / PAP/Radek Pietruszka

Pod koniec kwietnia prezydent poinformował, że razem z żoną – Agatą Kornhauser-Dudą zostali zaszczepieni przeciw COVID-19 w punkcie szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. [CZYTAJ WIĘCEJ] Jak potwierdził wówczas na antenie Polsat News, para prezydencka została zaszczepiona preparatem firmy Moderna.

W piątek późnym wieczorem Andrzej Duda potwierdził, że przyjął już wraz z żoną drugą dawkę szczepionki. Przy tej okazji, prezydent zachęcił do korzystania z instytucji kultury, które czekają na widzów i słuchaczy.

 

 

„W środę przyjęliśmy z Agatą drugą dawkę szczepionki przeciw COVID19, a dziś >>Wracamy do kina!<< Polska kultura i jej instytucje potrzebują powrotu do normalności. Kina, teatry, opery i inne przedstawienia artystyczne czekają na widzów. Proszę, wesprzyjcie je swoją obecnością” – napisał prezydent.
 

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe